نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:در استان افرادی با توصیه و سفارش وارد سازمان ها و ادارات می شوند،ما اعلام عمومی کردیم در استخدام سفارشی،نویسنده، نامه گیرنده، نامه دهنده و اجرا کننده هرکسی باشد ما آن را تحویل قوه قضاییه می‌دهیم.

به گزارش خبرافلاک شامگاه چهارشنبه حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در دیدار با معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در هر سازمان و دستگاهی تحصیل کنندگان و آموزش دیده های از دانشگاه و افراد حوزوی حضور دارند؛ در روایت آمده است که بخشی از اصلاح امور به عهده اُمَرا و قسمتی دیگر به عهده علما است.

وی افزود: در هر صورت دانشگاه مشمول این کلام نورانی و گوهر بار است که اصلاح امور بخشی مهمی از آن در دانشگاه بایستی جوشش بخورد و امام راحل هم فرمودند که دانشگاه مبدا تحول است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در یک چنین وضعیتی اختراعات، اکتشافات و حرکت رو به جلوی علمی و تسلط بر طبیعت و به کار گیری امکانات غنی مادی در جهان در خال رخ دادن است و اگر اینها در اختیار زورگویان عالم قرار بگیرد نتیجه اش همین می شود که مشاهده می کنید.

شاهرخی خاطرنشان کرد: آنجا که این  اختراعات و اکتشافات این تحولات را در دست انسان ها و حاکمیت با فضیلت و حاکمانی پایبند به ارزش ها قرار می دهد دانشگاه است؛ دانشگاه به عنوان مبدا تحول می تواند این تحول را به دست دانشمندانی قرار بدهد که اینها پایبند به ارزش های دینی هستند چون نهایتا تحصیل کرده های دانشگاه هستند که در بدنه حاکمیت وارد می شوند.

وی تصریح کرد: اگر در دانشگاه علم و دین در کنار هم قرار بگیرند و آن دانشجویی که از دانشگاه خارج می شود، دانشجویی باشد که متعهد،متدین و صبور،پاینده به ارزش های دینی باشد و به هویت ملت خودش افتخار کند و تلاش در راه رسیدن به آن آرمان ها و ارزش های متعالی هم علمی و دینی را برای خودش افتخار بداند و اینطور مجموعه ای از دانشگاه خارج بشوند ما به آن هدف مهم نائل شدیم.

شاهرخی بیان کرد:استان ما هم یک استانی است که مردم ارزش ها را می شناسند؛ نسبت به ارزش های معنوی کاملا آگاهی دارند حالا علاوه بر شناخت نسبت به آنها هم علاقمندند و بالا تر از علاقمندی هم در راه حاکمیت این ارزش ها هم جانبازی، فداکاری و اصرار ورزیدند، ۶۳۰۰ شهید استان گواه این مطلب است.

وی یادآورشد: در همین دو و سه ماه که دولت جدید بر سر کار آمده است بعضی اتفاقات تلخ در بعضی استان های همجوار ما اتفاق افتاده درحالی که شرایط ما با بیکاری، تورم، نبودن رونق مطلوب کسب و کار سخت تر است.ما در همین خشکسالی چهار هزار میلیارد تومان خسارت دیدیم و تولید گندم ما که در یک دوره هایی که ۴۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تن در سال بوده الان به زیر ۲۰۰ هزار تن رسیده است و یعنی از ثروت کشاورز ما کاسته شده است.

شاهرخی تاکید کرد: اگرچه حالا یک محصولی مثل محصول گندم با آن قیمت که مصوب شده است، یک قیمتی نیست که بتواند زندگی کشاورز را تامین کند. اما مردم لرستان نجیب و شریف هستند، آرمان ها و ارزش می شناسند.

نماینده ولی فقیه در لرستان اذعان داشت: باید نگاه مجموعه هیئت دولت نسبت به استان لرستان متفاوت از گذشته شود چون حفظ امنیت در استان لرستان هم برای خودش مهم است و هم برای استان های دیگر چون هرجا ناامنی بود لرستانی ها در آنجا حضور پیدا کردند .

شاهرخی گفت:در استان لرستان افرادی با توصیه با سفارش این ها وارد سازمان ها و ادارات می شوند و الان یکی از ناراحتی های مردم همین مباحث تبعیض و توصیه ها است، بعضی از این توصیه ها از وزرای محترم و معاونین وزرا است.

وی گفت: اگر آقای رئیسی تشریف بیاورند خواهم گفت اینها نامه می دهند به کسانی که به هر حال قدرت سیاسی دارند بخاطر اینکه آنها را ساکت کنند ،تلفنی و مکتوب نامه می دهند،به هر حال بقاء خودشون را گاهی در این می بینند که این سفارشات را بپذیرند، این کار مقداری کار ما را دشوار کرده است ما اعلام عمومی کردیم گفتم اگر کسی اینطور کاری انجام بدهد نویسنده، نامه گیرنده، نامه دهنده و اجرا کننده هرکسی باشد ما آن را تحویل قوه قضاییه و رئیس جمهور می دهیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ضرورت استفاده از دانشکده های فنی و حرفه ای در عمران و سازندگی بیان کرد: دانشگاه محل تضارب آرا است طبیعتاً کرسی های آزاد اندیشی و علمی در دانشگاه باید مورد  توجه قرار بگیرد به هر حال یک ظرفیتی در دانشگاه است که  پایه های پیشرفت مادی و معنوی در دانشگاه واقعاً رقم بخورد،رئیس دانشگاه  وقتی الان مسئولیتی را پذیرفت دیگه آن راه موفقیتش همان صبور بودن شکیبا بودن است و حرف مخالف را شنیدن است حرف انتقادی شنیدن و برآشفته نشدن است.

وی اظهارداشت:راه موفقیت در همین است که ما حرف های مخالف را بشنویم و هر جایی از آن که واقعاً در چارچوب بود  بپذیریم و هر جایی هم از آن  که در چارچوب نبود نیاز نیست که ما با هر مطلبی جواب بدیم و یا با هر مطلبی  تقابل پیدا کنیم.

شاهرخی عنوان کرد: در به کارگیری نیرو های متعهد، دانایی، توانایی و انقلابی، حرکت کردن در مسیر انقلاب ،پاک دستی در حرف و عمل،خدمت به مردم و دانشگاه را در نظر داشت،و در این جهات هم واقعا عدالت محوری و راستی و درستی و صداقت باید سرلوحه کار همه ما باشد.