مدیرکل امور عشایر لرستان از توزیع بیش از ۱۲ هزار تن نهاده دامی بین عشایر استان خبر داد و گفت: هم‌اکنون کوچ پاییزه به پایان رسیده است.

به گزارش خبر افلاک، سید ضیا موسوی‌نیا با اشاره به اینکه هم‌اکنون کوچ پاییزه عشایر لرستانی به اتمام رسیده است، اظهار کرد: در همین راستا اداره کل امور عشایر اقداماتی را جهت رفاه حال این قشر از جامعه داشته است.

وی با بیان اینکه ساماندهی به زندگی عشایر از وظایف سازمانی اداره کل امور عشایر است، افزود: در همین خصوص تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا در قالب برنامه ساماندهی و اسکان آنان را انجام دهیم‌.

مدیرکل امور عشایر لرستان ادامه داد: همچنین خدماتی مانند تامین و توزیع آب شرب، نهاده‌های دامی، سوخت و… بین آن‌ها را برعهده داریم که در این رابطه ۱۰ دستگاه ماشین ۱۲ هزار لیتری آب آشامیدنی به مناطق عشایری اعزام شده و دستگاه‌های راه‌سازی در مناطق قشلاقی پشتکوه ایلام مشغول مرمت و نگه‌داری جاده‌های عشایری هستند.

موسوی با یادآوری اینکه از ابتدای سال جاری بیش از ۱۲ هزار تن انواع نهاده‌های دامی بین عشایر استان توزیع شده است، اضافه کرد: همچنین ۷۰۴۰ تن آرد خانه‌پزی هم بین خانوار آنان پخش شده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس