استاندار لرستان گفت: طرح های اقتصادی راکد و نیمه فعال استان که دارای توجیه اقتصادی هستند با هدف حمایت و بازگشت به چرخه تولید، در سفر آتی رئیس جمهور محترم و هیئت همراه به لرستان مطرح و پیگیری خواهند شد‌.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار عصر امروز پس از بازدید و بررسی آخرین وضعیت برخی پروژه‌های اقتصادی خرم‌آباد اظهار داشت: در ادامه بازدیدها از وضعیت پروژه‌های استان، امروز از آخرین وضعیت دانشکده کشاورزی و تاسیسات وابسته به آن، کارخانه یخچال‌سازی و محل احداث پروژه کارخانه سیمان خرم‌آباد بازدید میدانی به عمل آمد.

وی افزود: در این بازدید، موضوع بررسی و شناخت میدانی از نوع فعالیت و ظرفیت‌های موجود در این پروژه‌ها مد نظر بود تا با جمع‌بندی مشکلات و موانع آنها، بتوان در ردیف پروژه‌های اولویت‌دار به هیئت اقتصادی همراه رئیس جمهور، جهت رفع مشکلات معرفی کرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: طرح‌های اقتصادی راکد و نیمه فعال استان که دارای توجیه اقتصادی هستند با هدف حمایت و بازگشت به چرخه تولید، در سفر آتی رئیس جمهور محترم و هیئت همراه به لرستان مطرح و پیگیری خواهند شد.  

زیویار گفت: در استان ظرفیت‌های اقتصادی مهمی وجود دارد که به دلایل مختلف از چرخه تولید بازمانده اند و در صورت حمایت از آنها زمینه رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان به خوبی فراهم می‌آید.

وی اظهار داشت: برخی پروژه‌های استان مانند کارخانه سیمان خرم‌آباد که در سال‌های گذشته کلنگ آنها به زمین زده شده، پیشرفت فیزیکی مناسبی ندارند و لازم است با توجه به مشکلات موجود، تصمیم مقتضی اتخاذ و حمایت از طرح های اقتصادی استان در اولویت قرار گیرد .

استاندار لرستان افزود: در لرستان ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری وجود دارد که به منظور حمایت از صنایع و طرح های اقتصادی استان لازم است زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی با آماده‌سازی زیرساخت ها، فراهم شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم