اندیشه بسیج که با خطر پذیری ،شجاعت و مقاومت درهم آمیخته شده به افقی فراتر و دورتر از ابعاد مادی نگریسته و با نگاهی سرشار از معنویت در برابر جنگ بیولوژیکی ایستاد.

به گزارش خبرافلاک یکی از ویژگی های بسیج و بسیجی بودن برخورداری از روحیه ایثار و از خودگذشتگی و سپر حوادث بودن در لحظات و موقعیت های سخت و گوناگون کشوراست، به طوری که در دوران دفاع مقدس و ۸ سال جنگ تحمیلی،جنگ نرم و ناتوی فرهنگی و فتنه های رنگی منافقین و معاندین،جنگ اقتصادی،تحریم،مقابله با حوادث و بلایای طبیعی، بسیج با درک و حضور بهنگام،نمایان گر ایثار بوده است.

ازاسفند ۹۸ تاکنون بیش از یک سال و شش ماه بسیج میدان دار مقابله با ابعاد گسترده ویروسی ناشناخته است،ویروسی که هر لحظه جان و سلامتشان در مسیر مقابله با شیوع این بیماری را به خطر می انداخت اما اندیشه بسیج که با خطر پذیری ،شجاعت و مقاومت درهم امیخته شده به افقی فراتر و دورتر از ابعاد مادی نگریسته و با نگاهی سرشار از معنویت در برابر جنگ بیولوژیکی ایستاد.

آموزش و آگاه سازی،ضدعفونی،تولید ماسک،کمک های مومنانه، تشکیل و فعالیت تیم های مراقبتی،نظارتی،حمایتی،واکسیناسیون و کمک به کادر درمان اقدامات اصولی و برنامه ریزی شده از جانب گروه های جهادی بسیج در امر مقابله با کرونا بود که اثربخشی آن از ابتدا تا امروز برای همه مشخص و نمایان است.

تولید ۱۵ هزار ماسک توسط پایگاه مقاومت بسیج امام جعفر صادق(ع)

محمد ذهابی، در گفت و گو با خبرافلاک با اشاره به عقبه ماندگار فعالیت های جهادی بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: در بحبوحه کرونا،زمانی که افراد در ایالت های غرب، مواد بهداشتی و غذایی یکدیگر را غارت می کردند درهمین پایگاه و به همت بسیجیان ۵۰ هزار ماسک جهت توزیع رایگان بین مردم عزیز شهرمان تولید شد، ۱۵ هزار از ماسک های تولید شده برای مردم شهرهای همجوار که در وضعیت قرمز کرونایی بودند ارسال شد.

وی افزود: در روزهایی ابتدایی شیوع بیماری کرونا که بسیاری از مردم برای حفظ جان و سلامت خود و خانواده شان در اجتماع حاضر نمی شدند،دوتیم پیاده و سواره بسیجی برای ضدعفونی محلات،معابر و بیمارستان ها وارد میدان مبارزه با این ویروس شدند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام جعفر صادق(ع) عنوان کرد:در ماه های ابتدایی بیمارستان شهدای عشایر به عنوان تنها بیمارستان بیماران کرونایی هر شب و یا یک شب درمیان توسط بسیجیان و با محلول پاش های کوله ای ضدعفونی می شد.

وی با اشاره به امید آفرینی بسیجیان در بین مردم و کادر درمان خاطرنشان کرد: چندین مرحله بسته های کمک معیشتی بین نیازمندان توزیع شد؛نیازمندانی که همه از قبل به صورت دقیق شناسایی شدند و از لحاظ سطح زندگی و معیشت به درجه یک تا سوم تقسیم شده بودند و کمک های جمع آورش شده ا زخیرین،مردم و بسیج سازندگی بر اساس درجه در اختیار جامعه هدف قرار می گرفت.

ذهابی تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی یکی از برنامه های موفق بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج بود که با ورود بسیجیان به صورت تشکیلاتی در مراکز بهداشت و واکسیناسیون نتیجه مطلوب در مقابله و مهار این بیماری حاصل شد.

حضور اثربخش بانوان و دختران بسیجی در مراکز بهداشت و واکسیناسیون

سپیده جعفری،در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: تهیه،بسته بندی و توزیع بسته‌های معیشتی بین خانواده‌های بیماران کرونایی یکی از اقدامات مهمی بود که بانوان بسیجی پایگاه در طول مدت بیماری انجام دادند.

وی افزود: خدمات دهی،نگهداری و پرستاری از بیماران کرونایی و در کنار آن تامین داروهای ضروری برای بیماران کرونا بخشی دیگر از فعالیت های بانوان جهادی در امر مقابله با کرونا بود.

مسئول پایگاه مقاومت شهیده لیلا پیامنی خرم آباد با اشاره به پای کار بودن خیرین عنوان کرد: در سال جاری توسط پایگاه مقاومت بیش‌از ۵۰۰ بسته معیشتی تهیه و بین بیماران کرونایی و خانواده‌های کم برخوردار توزیع شد.

وی تصریح کرد:هم چنین بانوان در مراکز بهداشت و کمک به کادر درمان در امر واکسیناسیون حضور چشمگیری داشتند و خدمات‌رسانی را با کمترین امکانات و به بهترین نحو انجام دادند. 

جعفری تاکید کرد: دردوران دفاع مقدس دختران و بانوان ایرانی  در پشت جبهه خدمات بسته‌بندی و امدادرسانی و حمایتی را ارائه می دادند امروز هم در طول این ۴۰ سالی که از فعالیت بسیج می‌گذرد زنان در قالب پایگاهای بسیج در اقشار مختلف بسیج نقش مهمی ایفا کرده‌اند با همه‌گیری  کرونا بانوان و دختران بسیجی در مراکز واکسیناسیون و اجرای گام به گام طرح شهید سلیمانی در مهار کرونا نقش اساسی داشته‌اند .

تولید ۳۳۰ هزار ماسک توسط بسیج سازندگی خرم آباد

ایمان مروت آرا در گفت و گو با خبرافلاک با اشاره به اقدامات ۴۱۰ گروه جهادی بسیج سازندگی خرم آباد در راستای مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت:از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۳۳۰ هزار ماسک توسط  خیاطان جهادگر خرم آبادی در کارگاه های بزرگ و کوچک مناطق مختلف شهری و روستایی تولید و بین کادر درمان و مردم توزیع شد.

فعالیت ۴۱۰ گروه جهادی بسیج خرم آباد در مقابله با کرونا

وی افزود: یک هزار و ۲۱۰ نفر در قالب ۱۲۲ گروه جهادی ضدعفونی معابر و محلات سطح شهر را انجام دادند؛ همچنین در راستای پیش گیری از این بیماری گام مهم و ابتدایی آموزش و اطلاع رسانی و آگاه سازی در قالب بروشور،کارگاه های آموزشی برای مردم محلات مختلف اجرا شد.

جانشین بسیج زندگی سپاه خرم آباد  با اشاره به اعطای ۸۰ فقره وام در قالب صندوق های قرض الحسنه بسیج به افراد کم برخوردارعنوان کرد:بیش از ۴۲ هزار و۴۹۶ بسته معیشتی،۱۳۸ هزار پرس غذای گرم و سه هزار و ۵۰۰  بسته لوازم التحریر بین خانواده های آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

انتهای پیام/