به همت مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خرم‌آباد با مشارکت مرکز یک سیار شهری و دفتر تسهیل‌گری منطقه دره‌گرم، ویژه‌برنامه «کتاب من و مادرم» برگزار شد.

به گزارش خبرافلاک همزمان با بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خرم‌آباد، همگام با سایر مراکز کانون، برنامه‌های متنوعی را با هدف ترویج کتابخوانی ارائه داد.

گلشن حسنوند مربی مسئول مرکز فرهنگی هنری شماره یک خرم‌آباد گفت: با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، ویژه برنامه‌‌ی «کتاب من و مادرم» با مشارکت مرکز یک سیار شهری و دفتر تسهیل‌گری منطقه دره‌گرم خرم‌آباد برگزار شده است.

حسنوند افزود: در این برنامه اعضا به همراه والدین در مرکز حضور داشتند و طی یک فعالیت سه گانه فرهنگی، هنری، ادبی در قالب فعالیت کتاب‌سازی، کتاب‌های خود را تهیه کردند.

مربی مسئول مرکز فرهنگی هنری شماره یک خرم‌آباد در خصوص نحوه اجرای طرح افزود: کتاب‌هایی متناسب با گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان مرکز در اختیار آنها قرار داده شد و در این برنامه اعضا ابتدا مشاوره‌ها و توضیحات مربیان را دریافت کردند.

حسوند گفت: عضوی از خانواده، (مادر، پدر، برادر، خواهر) کودکان را همراهی کرده و برداشت خود را از کتاب نوشته و در کنار آن مصورسازی صورت می‌گیرد و اعضای مرکز آن را نقاشی می‌کنند و طرحی را به عنوان طرح جلد برای کتاب در نظر می‌گیرند و در نهایت کتابی که خود، آماده سازی آن را انجام داده‌اند تحویل می‌دهند.

در ادامه‌ی این برنامه، بازی‌های گروهی توسط مربی سیار شهری در محوطه مرکز برگزار شد و اعضا از نمایشگاه تازه‌های کتاب بازدید ودر برنامه‌ی قصه‌گویی و شعر خوانی که توسط مربیان فرهنگی مرکز شماره یک برگزار شد، شرکت کردند.

انتهای پیام/