نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: حوزه‌های علمیه محل بررسی مسائل و خاستگاه نظریه‌پردازی و نوآوری هستند.

به گزارش خبرافلاک؛ حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه تشکیل کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی حوزه علمیه لرستان افزود: دیدگاه های بزرگان و امام راحل اکنون به راحتی در جلسات علمی حوزه نقد و بررسی می شود که پویایی حوزه ها در سایه این نقد و نظریه پردازی ها است.

وی با بیان اینکه در برهه های زمانی نظریه های نو مطرح می شود ادامه داد: پایه و اساس اختراعات و اکتشافات قبلا توسط فردی اثبات شده است، اکنون باید به ریشه ها پرداخت و کارهای جدید انجام داد تا دیگران به آن مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه نظریه، نظریه پردازی و نوآوری نباید به موازات هم باشند اظهار داشت: موضوعی که پایه و اصولی غیر قابل خدشه و دلایل محکم داشته باشد باید به عنوان پیش کرسی در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی ادامه داد: نظریه ای که متفاوت با امر رایج است باید توسط افراد نخبه و خاص هدایت شود اما موضوعات معمولی را می توان در جلسه ای با حضور عموم افراد برگزار کرد.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه افراد باید با انگیزه و هدفمند اقدامات ارزنده ای داشته باشند تصریح کرد: باید مباحث کرسی های آزاداندیشی را با موضوعات کم حاشیه و جمعیت قابل توجه آغاز کرد تا اعتماد به نفس در این کرسی ها ترویج شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا