مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه خرم آباد گفت: تفکر بسیج شبیه آن درخت تنومند و پرثمری است که اصل آن ثابت و شاخ و برگ آن در تمام فصول سال پرثمر است .

حجت‌الاسلام و المسلمین جواد صیادی در گفت‌وگو با خبر افلاک اظهار داشت: اگر مقام‌معظم رهبری در جهان به عنوان فردی تثبیت‌شده و حکیم شهرت دارند؛ به‌خاطر تفکر بسیجی ایشان است .

وی افزود: امام‌خمینی (ره)  فرمودند که خداوند من را با بسیجیان محشور گرداند . آن پیر حکیم و فرزانه چنان دیدگاهی نسبت‌به بسیج داشتند.این نشان دهنده عظمت بسیج  است که امام که فردی سالک بودند و در حوزه سیاسی و معنویت سرآمد، این سخن را درباره بسیج داشته اند.

حجت الاسلام صیادی عنوان کرد: تفکر بسیجی یعنی اخلاص. یعنی این‌که ما ولایت را تنها نگذاریم .به انحراف کشیده نشویم و در مبارزه با خناسان داخلی و خارجی و برملا کردن توطئه دشمنان اهتمام داشته باشیم.

وی افزود: تفکر بسیجی یعنی آن اخلاصی که تک‌تک افراد جامعه اسلامی باید داشته باشند و این تفکر باید در بین اقشار مختلف جامعه به‌خصوص در بین دولت‌مردان ما وجود داشته باشد چه در بعد سیاسی وچه در بعد اقتصادی و نظامی.

این کارشناس مذهبی اشاره کرد: الحمدلله با همین تفکر و دیدگاه  در بین کشورهای مختلف حاشیه خلیج‌فارس و امثالهم سرآمد هستیم  و خوب درخشیده‌ایم. تفکر بسیجی در مباحث نظامی ، اقتصادی  سیاسی و فرهنگی نفوذ پیدا کرده و پیشرفت کشور چندین برابر شده است.

صیادی تصریح کرد: نیروی مردمی بسیج، نقطه ثقل یک کشور است آن‌هم در نظام جمهوری اسلامی . در جنگ تحمیلی بیشترین شهداء ، جانبازان ،اسراء و آزادگان ،بسیجیان هستند .همین موضوع عظمت بسیج را می‌رساند .

وی افزود: عظمت نیروی بسیج،الهی است.این نیرو شبیه آن درخت تنومند و پرثمری است که اصل آن ثابت و شاخ و برگ آن در تمام فصول سال پرثمر است . ثمره این نیروی عظیم در جنگ هشت‌ساله بروز پیدا کرد. ثمره این نیرو در سازندگی ورود پیدا کرد. در بحث  مبارزه با ویروس منحوس کرونا این نیرو ثمره اش آشکار می‌شود .

مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه خرم آباد اظهار داشت: یک وقت هم می‌بینیم در الگو پذیری از این نیرو در یمن، لبنان ، سوریه و عراق ؛ جبهه مقاومت شکل گرفته و موجب بیداری اسلامی شده است.الگوپذیری از این شجره طیبه‌ که اصل آن در نظام جمهوری اسلامی است ، موجب رویش و بروز و ظهور جبهه مقاومت می شود.

وی بیان کرد: اگر می‌بینیم لبنان، اسرائیل را به زانو درآورده، فلسطین با تشکیل حماس اسرائیل را به زانو درآورده  و یمن ،ائتلاف نامبارک سعودی را زمین‌گیر کرده ، داعش در سوریه  و عراق طومارش درهم‌پیچیده و زمین‌گیر شده، به برکت تفکر بسیجی است که منشا آن نظام جمهوری اسلامی ایران است .

صیادی افزود: لذا ازاین نیروی مردمی بسیج  که رویش و بنیان آن در نظام جمهوری اسلامی است باید قدرشناسی شود. در قرآن و روایات است که یوم‌الله قداست و عظمت دارد. یوم‌الله بسیج هم یکی از همین موضوعاتی است که باید قدردان آن باشیم و یک هفته را در طول سال به این موضوع منحصر نمود تا بتوانیم گوشه‌ای از زحمات بسیج را قدردانی و قدرشناسی کنیم.

 وی بیان داشت: الحمدالله تفکر بسیجی در دولت سیزدهم بروز بیشتری در بین دولت‌مردان پیدا کرده‌است.امیدواریم دولت سیزدهم بیشتراز پیش این تفکر را رده های بالا نهادینه کند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : مژگان بیرانوند