مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم که از برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم است که در یازده استان کشور ازجمله استان، اجرا می‌شود.

به گزارش خبرافلاک به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان؛احمدحسین فتایی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی طرح با حضور معاونین اداره‌کل، رؤسای ادارات شهرستان‌های تابعه، نمایندگان موسسات فرهنگی هنری و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان، اظهار داشت: در راستای تحقق شعار عدالت محوری دولت سیزدهم و به منظور دستیابی به هدف توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و همچنین صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی، طرح آموزش رایگان رشته‌های مختلف هنری در سطح مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اجرا شده و کلیه برنامه‌های مرتبط با این طرح کاملاً رایگان و بدون دریافت هزینه خواهد بود.

وی تصریح کرد: بر همین اساس در گام نخست این طرح، استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، آذربایجان غربی، جنوب کرمان، هرمزگان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و لرستان پایلوت اجرای طرح خواهند بود.

فتایی با اشاره به آخرین مهلت ثبت‌نام برای بهره‌مندی مزایای مرحله نخست این طرح، ۱۵ آذرماه است، عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه http://amoozesh.azmoonehonar.ir نسبت به ثبت نام در دوره‌های آموزشی اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: برنامه آموزشی براساس نوع رشته و تعداد متقاضی به صورت حضوری و یا آموزش از راه دور (آنلاین) خواهد بود و شروع برگزاری دوره‌های آموزش از اول دی ماه ۱۴۰۰ به بعد است، ضمن اینکه برای کلیه شرکت‌کنندگان در پایان دوره، گواهی صادر می‌شود.

انتهای پیام/