مسئول بسیج جامعه زنان لرستان گفت: نمایشگاه دستاوردهای بانوان بسیجی همزمان با هفته بسیج در لرستان برپا می شود.

به گزارش خبرافلاک؛ مریم سپهوند اظهار داشت: همزمان با هفته بسیج بیش از ۵۰ عنوان برنامه توسط بسیج جامعه زنان برگزار می شود که این برنامه ها در بخش های مختلف فرهنگی، برپایی نمایشگاه و غیره است که برخی برنامه ها به صورت حضوری و برخی برنامه ها در فضای مجازی برگزار می شود.

وی افزود: در همین راستا نمایشگاهی از دستاوردهای بانوان بسیجی در استان برگزار می شود که پایگاه های مقاومت برتر، اقدامات و دستاوردهای خود را به مدت سه روز در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان عنوان کرد: همچنین در این ایام، همایش شکوه مادری برگزار می شود که این همایش با هدف تشویق خانواده و مادران جوان برای افزایش تعداد فرزندان و جلوگیری از تهدید کاهش جمعیت برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد : معرفی کارآفرینان برتر، نشست هایی با محوریت سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی از دیگر برنامه هایی است که در استان توسط بانوان بسیجی برگزار می گردد.

سپهوند بیان کرد: علاوه بر این برنامه ها، روایت گری بانوان از اقدامات و فعالیت های بانوان در دوران دفاع مقدس است که ۴۰ مربی پس از فراگیری روایت ها، در مدارس برای نسل جوان، فعالیت بانوان را روایت گری می کنند.

مسئول بسیج جامعه زنان لرستان با اشاره به تشویق جوانان برای آغاز زندگی مشترک به صورت ساده و بدون تجملات، گفت: در هفته بسیج، جوانانی که زندگی مشترک خود را به سادگی آغاز کردند معرفی می شوند که الگویی برای سایر جوانان باشند.

وی با اشاره به کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید استان لرستان افزود: در کمیته این کنگره، به نقش زنان در دوران دفاع مقدس پرداخته می شود که در این دوران ۵۰۰ شهید استان به درجه شهادت نائل آمدند و در این راستا تالیف و چاپ کتاب و مستندسازی در دستور کار است که اجرا شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک