نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:در راستای نهضت ملی مسکن،سه توافق نامه بین بنیاد مستضعفان با وزارت مسکن و راه شهرسازی امضا شده است که ضرورت دارد مسئولان ذی ربط و اصحاب رسانه به طور مستمر، سهم استان لرستان از دستگاه های مربوطه را مطالبه و پیگیری نمایند.

به گزارش خبرافلاک حجت الا سلام سید احمد رضا شاهرخی، در خطبه های نماز جمعه این هفته در خرم آباد با اشاره به اجرای صدها صدها برنامه فرهنگی، اجتماعی، بصیرتی و عمرانی همزمان با آغاز هفته بسیج از ۲۹ آبان تا ۵ آذر اظهار داشت:در این دو سال اخیر که بسیج مردمی در مقابله با ویروس کرونا نقش آفرینی کردند بزرگداشت بسیج حال و هوایی دیگر دارد بسیجیان همیشه و در همه حال مطیع ولایت بوده اند و در خدمت رسانی به مردم همیشه پیش رو عمل کرده اند.

وی افزود:دانشجویان،طلاب، عشایر و در یک کلام نقش اقشار مختلف بسیج در دفاع مقدس،سازندگی،عمران و آبادانی، در مقابله با ضد انقلاب داخلی،محرومیت زدایی و مقابله با ویروس کرونا ماندگار و ارزشمند است البته همیشه در طول تاریخ انبیا به انسان هایی برخورد می کنیم که مخلصانه و با ایمان راسخ دل در گرو ذات اقدس الهی سپرده اند و در حمایت از انبیا جلو دار بوده اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد:امروز ما بسیج را با ویژگی انجام کار مخلصانه برای خدا و به دور از پول و شهرت و به دور از قصد نفوذ و رسیدن به زرق و برق دنیا می شناسیم؛بسیج،خستگی ناپذیر و مقاوم در راه رسیدن به آرمان ها و ارزش های اسلامی، پرتلاش در اقامه عدل، نهراسیدن از مشکلات و سختی و در رویارویی با مشکلات سستی به خود راه نمی دهد.

شاهرخی با اشاره روز عصای سفید در اول آذرماه و ضرورت توجه به روشندلان و نقل حکایتی از زندگی یک نابینا خاطرنشان کرد: چند روزی بود که کسی به تازگی در همسایگی ما قرار گرفته بودید چند بار او را دیدم سلام نکرد منتظر بودم که سلام کند تا من جواب دهم گفتم همسایه جدید است او باید سلام کند صدایش کردم تا صدا را شنید سلام کرد به او گفتم چه عصای زیبایی ،گفت این عصا جای چشم هایم است حکایت برخی از هم نوعان ما در جامعه اسلامی است.

وی تصریح کرد:از مسئولین و مدیران درخواست حمایت و اقدام بهنگام برای صاحبان عصای سفید را داریم؛ اگرچه این افراد دیده شان بر دنیای فانی بسته شده است اما در دل و جان خود دنیای زیبایی دارند و قابل تحسین است که غیر ممکن ها را ممکن ساخته اند، برای بهبود شرایط زندگی این ها کمک کنیم، نهادهای حمایتی، دستگاه های مختلف، نیکوکاران، خیران به کمک روشندلان و خانواده های آن ها بشتابند.

امام جمعه خرم آباد بیان کرد:مسئله اشتغال،مناسب سازی معابر،پیاده روها، پارک ها،اماکن ورزشی، مذهبی تسهیل در امر ازدواج آن ها و فرزندانشان ضروری است که باید توجه کرد.

وی با بیان این که آینده برای کشور و استان ما روشن و امید بخش است تاکید کرد: شرط این روشنی و امید، انسجام دستگاه های قضایی،مقننه،مجریه و همراهی همه مردم است. دولت با کمک ستاد اجرایی و بنیاد مستضعفان برنامه های خوبی هماهنگ کرده است باید در استان همراه با اقدامات دولت، حرکت و تلاش کنیم تا عقب نمانیم؛ تجربه سه دهه گذشته می گوید استان در برنامه هایی که دستگاه های کلان کشوری داشتند عقب مانده است و ما شاهد چنین وضعی هستیم استان ما باید هماهنگ با برنامه های کلان دولت حرکت کند تا عقب نماند.

شاهرخی اذعان داشت:نماز جمعه و سلاح به دست امام جمعه برای امر به معروف و نهی از منکر، شفاف سازی و پاسخگو کردن مسئولان،فراخوانی به عدالت اجتماعی ، فراخوان همه مومنین به ساده زیستی و برای رصد کردن ساده زیستی کسانی است که بیت المال را در اختیار دارند.

وی گفت: در راستای نهضت ملی مسکن،سه توافق نامه میان بنیاد مستضعفان با وزارت مسکن و راه شهرسازی امضا شده است که ضرورت دارد مسئولان ذی ربط و اصحاب رسانه به طور مستمر، سهم استان لرستان از دستگاه های مربوطه را مطالبه و پیگیری نمایند.