نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: گفتمان عدالت‌خواهی باید در این استان نهادینه شود تا افرادی که روش‌های دیگری را برای مطالبه‌گری در پیش گرفته‌اند به مسیر صحیح بازگردند.

به گز ارش خبرافلاک؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با رئیس قرارگاه فرهنگی صاحب الامر اظهار داشت: عصاره  انقلاب فرهنگی و دینی، تعلیم و تربیت مبتنی بر آموزه های اسلامی است و پایه های نظام اسلامی خواهان تمدن اسلامی، تربیت جوان مومن، انقلابی، پای کار، معنویت گرا ، اخلاق مدار و عدالت خواه است. 

وی افزود: اگر نظامی آرمان و ارزش های اسلامی، انسانی و اخلاقی را دنبال کند ولی خواسته‌های مردم غیر از این باشد این ۲ از یکدیگر فاصله می‌گیرند که این فاصله را دشمن پر می‌کند و رسیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی محقق نمی‌شود. 

وی عنوان کرد: اگر عدالت خواهی بر پایه ایمان، انقلابی گری، معنویت گرایی و اخلاق مداری باشد به طور یقین از مسیر خود منحرف نمی‌شود و عدالت خواهان نخواهند گذاشت حاکمان از مسیر خود دور شوند. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: مبحث تعلیم، تربیت و جبهه فرهنگی انقلاب باید در صدر کارهای ما باشد چراکه دشمن تجربه کرده است جنگ نظامی هزینه دارد ولی جنگ فرهنگی با ایجاد فاصله بین مردم و نظام با ترویج بی بند و باری، فساد و اختلاف هزینه‌ای ندارد.
 
وی با بیان اینکه نیازمند توسعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی هستیم تصریح کرد: گروه های جهادی، انقلابی و فرهنگی که در حال فعالیت در عرصه جنگ نرم هستند باید یکدیگر را پیدا کنند ولی تاکنون این اقدام در استان انجام نشده که این یک خلاء است. 

وی اظهار داشت: گاهی مطلع می شویم قرارگاه فرهنگی اجتماعی صاحب الامر(عج)در محله ای فعالیت دارد ولی با مسجد و کانون فرهنگی هنری ارتباطی با هم ندارند که این فاصله باید پر شود. 

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: بارها در نماز جمعه از فرهیختگان، برجستگان، اهل قلم، خبرگزاری ها و رسانه ها خواسته شد در خصوص آسیب و مزیت های شیوه اداره  استان اظهار نظر کنند ولی هیچ قرارگاه و گروه جهادی جوابی نداد. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: گروه های جهادی، انقلابی و قرارگاه های فرهنگی یکدیگر را پیدا کنند و قرارگاه صاحب الامر(عج) در این مسیر پیش قدم باشد و هماهنگی های لازم را انجام دهد.

وی گفت: گفتمان عدالت خواهی در لرستان  شروع شده ولی توجه چندانی به آن نشده است که این خلاء باید پر شود. 

انتهای پیام/