کارشناس و فعال مسائل سیاسی گفت : پیام رئیس‌جمهور در سفرهای روز جمعه‌ برعکس رئیس‌جمهور گذشته که دولت تنبلی داشت، این است که تفریح جمهوری اسلامی،خدمت است.

ابراهیم بارانی بیرانوند درگفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: اینکه رئیس جمهور، جمعه میان مردم برود، درد مردم را از نزدیک ببیند  و حرف مردم را بشنود ، موجب دلگرمی و ایجاد اعتماد عمومی می شود.

وی افزود: حضور چهره‌به‌چهره با مردم از نظر روانی و اجتماعی تاثیر بسزایی درجلب اعتماد عمومی دارد. در روایات دینی و حتی علم روان‌شناسی تاکید شده ،اگر بین چند نفر کدورت باشد همین‌که روبه‌روی همدیگرقرار گرفته شوند، خیلی از کدورت‌ها برطرف می شود.

بارانی بیرانوند عنوان کرد: لذا یکی از دلایل صله ارحام و نشست‌وبرخاست کردن مؤمنین که در روایات آمده‌،این‌ است که موجب تقریب قلوب می‌شود .

وی افزود: در ارتباط  مردم با دولت، به خاطره این‌که درهشت سال گذشته،رئیس دولت ارتباطی با مردم نداشت و عملکرد خیلی ضعیفی ازخود نشان داد؛ کدورت‌های زیادی ایجاد شد. بدبینی و بی‌اعتمادی مردم نسبت ‌به دولت بخصوص رئیس‌جمهور افزایش یافت و مهم‌تراینکه موجب سلب اعتماد مردم و ایجاد مسائل و مشکلات زیادی شد.

بارانی بیرانوند تصریح کرد: متاسفانه نه تنها رئیس‌جمهور را در بین مردم نمی‌دیدیم ،حتی در وزارت‌خانه ها هم حضور پیدا نمی‌کرد و وزراء هم نمی‌توانستند وی را ملاقات کنند چه برسد به مردم . مردم هم متوجه این فاصله عمیق دولت و رئیس‌جمهور با خودشان شدند و اگر وی را گاهاً جایی می دیدیم ؛ به‌خاطر فشارافکار عمومی بود ،البته برخورد خوبی از سوی مردم با او نمی‌شد ؛مانند ملاقات با  زلزله‌ زدگان که به‌صورت لاکچری با محافظ  به میان مردم رفت و حتی پاهایش هم گلی نشد .

وی افزود: اما رئیس جمهور سیزدهم  با علاقه و عشق و بدون تجملات میان مردم  حضور پیدا می کند و این ضرب‌المثل که هر چه که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند را جامه عمل پوشانده است.

کارشناس و فعال مسائل سیاسی با بیان اینکه در دولت گذشته ملاقات‌های رئیس جمهوربه گونه ای بود که باید هفت‌خان رستم را طی کرد؛ اظهار داشت: چندی پیش با مجموعه هیئت ائتلاف جبهه انقلاب به ملاقات رئیس‌جمهور رفتیم ؛با یک بازرسی بدنی ساده ملاقات صورت گرفت. نماز مغرب و عشا را پشت سر رئیس‌جمهور بدون واسطه خواندیم و بعد از سخنرانی هم میان ما آمد و انتقادات و پیشنهادات ما را شنید. این اقدام باعث می‌شود که رئیس‌جمهور دیدگاه و اعتقادات مردم را ببیند و بدون واسطه و سانسور حرف مردم را بشنود.

بارانی بیرانوند افزود: همین‌که مردم احساس کنند بالاترین مقام اجرایی کشوردرد مردم را حس می‌کند،موجب آرامش اجتماعی می شود. ولی ما دیدیم درماجرای گرانی بنزین سال ۹۸ رئیس جمهور با تمسخرتحقیرآمیزی گفت من از گرانی بنزین خبرندارم و صبح جمعه متوجه شدم؛ مردم عصبانی شدند.

 وی اشاره کرد:عدم صداقت یکی از عوارضی است که دولت‌مردان را درجامعه رسوا می کند .میزان اعتماد عمومی مردم درجامعه مهم است و اگر اعتمادشان سلب شود به‌راحتی دشمن می تواند درجامعه نفوذ کند.

 وی افزود: جدایی هشت‌ساله دولت با مردم در گذشته موجب آشوب‌هایی شد. مردم به مسئولین اعتماد نداشتند  و متأسفانه یک جرقه مانند گرانی بنزین با طراحی که دشمن انجام داد ، اعتراضات مردم در داخل را به اغتشاش کشید.

 بارانی بیرانوند تصریح کرد: اما وقتی که مردم اعتمادشان از مسئولین سلب نشود، توطئه ای مانند نفوذ در سیستم پمپ بنزین ها خنثی می شود.این رویداد می‌توانست حتی بدتر از جریان سال ۹۸ باشد ولی خوشبختانه با آگاه‌سازی مردم از طریق صداوسیما و ورود به‌موقع رئیس‌جمهور و وزارت نفت خنثی شد.

وی با بیان اینکه باید با صداقت مشکل را با مردم درمیان گذاشت اظهار کرد: مردم هم همیشه بیدار هستند و همکاری و همیاری می کنند.دشمنان همیشه برای ضربه زدن به نظام‌های مستقل از تحریف افکارعمومی استفاده می‌کنند. استکبار جهانی و صهیونیسم  از راه‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا مخالفت‌های داخلی را تشدید کند.

بارانی بیرانوند افزود: حضوررئیس جمهور درمیان مردم به چند جهت بسیارمناسب و شایسته  است. اول اینکه از نزدیک با درد مردم و مجموعه وزراء آشنا می شود و قضاوت مردم درمورد مدیرانش را می شنود .دوم اینکه مدیران و استانداران را تشویق می کند دربین مردم بروند و حتی قوای دیگرهم تشویق به سفرهای استانی شده اند.

کارشناس و فعال مسائل سیاسی تصریح کرد: نباید ازدولت هم انتظار داشت ابتدای شروع فعالیت، شق القمرکند. ضمن اینکه متاسفانه ۸سال گذشته به خصوص ۳سال اخیر به خاطر روش های غلط اقتصادی که دولت لیبرال و غربگرا داشت به خصوص چاپ فراوان پول و اسکناس انتظارتورم درماه های آینده وجود دارد.

بارانی بیرانوند افزود: انتظارمعجزه ازدولت سیزدهم نباید داشت چراکه زیرساخت های غلطی که درسالهای گذشته دولتها بنا نهاده اند مدت زمان نیاز است تا اصلاح شوند .علی رغم تمام کمبودها و نارضایتی ها، وقتی مردم رئیس جمهور را درکنار خودشان ببینند، فرصت از ضدانقلاب و اغتشاش گران و بیگانگان گرفته می شود.

انتهای پیام/