وزیر ورزش و جوانان گفت: استفاده از ظرفیت خیرین ورزشی در سطح کشور برای تکمیل پروژه ها و بهبود اوضاع ورزش یکی از اولویت‌های وزارت ورزش و جوانان است.

به گز ارش خبرافلاک سید “حمید سجادی” در حاشیه بازدید از ظرفیت ورزش آبی سد “حوضیان” الیگودرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استفاده از منابع دولتی باعث می شود که تکمیل پروژه ها زمان بر شود و کار به صورت محدود و کند پیش برود از این رو یکی از اولویت های ما از طریق مشارکت های مردمی برای اتمام پروژه ها در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه فراهم کردن زیرساخت ها وظیفه دولت است، گفت: کمیته المپیک خیلی از کشورهای موفق در دنیا بودجه دولتی ندارد و بخش‌های مختلف ورزشی شان توسط بخش خصوصی اداره می شوند.

سجادی یادآور شد: برای تسریع در امور ورزش و تکمیل پروژه های ورزشی و بهبود اوضاع ورزش حتماً از مردم و خیرین ورزشی استفاده خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: به زودی کارگروهی در راستای استفاده از ظرفیت خیرین ورزشی و مردمی و شورای اقتصادی را در این زمینه شکل خواهیم داد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه اندیشه ورزی در حوزه جوانان و اندیشه سازی در حوزه ورزش در این وزارتخانه شروع شده است، گفت: یکی از  ویژگی‌های سفر به استانها این است که از نزدیک ظرفیت های هر استان، چالشها، نواقص و کمبودهای آنها را شناسایی و در راستای رفع آنها تصمیماتی گرفته می شود.

وی به حوزه ورزش بانوان نیز اشاره کرد و گفت: اهمیت دادن به مقوله ورزش بانوان یکی از اولویت‌های وزارت ورزش و جوانان است که مورد تاکید رییس جمهور قرار گرفته است.

سجادی تاکید کرد: با گذشت بیش از چهل سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی ما باید تلاش کنیم که ورزش بانوان را مستقل و خودکفا کنیم.

انتها پام/