فلاح وند گفت: گردشگری در ایام کرونا بیشترین خسارت را دید که امیدواریم با فروکش کردن بیماری، دوباره گردشگری جان تازه ای بگیرد.

به گزارش خبر افلاک، اسکندر فلاح ‌وند اظهار داشت: در این مدت استان لرستان جزء استانهای در وضعیت قرمز کرونا بود و با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا بسیاری از فعالیت ها از جمله فعالیت تورهای گردشگری تعطیل بودند البته تورها و هتل های گردشگری تنها به شرط پذیرش یک سوم ظرفیت خود، امکان فعالیت داشتند.

وی افزود: همچنین سفره خانه ها نیز به دنبال آن تعطیل شدند و با وجود اینکه مجوز فعالیت به صورت بیرون بر برای آنها وجود داشت ولی چون عملا قابلیت بیرون بری نداشتند، امکان فعالیت برای آنها وجود نداشت.

معاون گردشگری لرستان تصریح کرد: با توجه به فروکشن کردن بیماری، فعالیت‌ها در برخی از این مراکز آغاز شده و شرایط برای فعالیت تورها و تردد خودروها نیز آزاد شده است ولی با وجود ترسی که مردم نسبت به همه گیری و شیوع پیک ششم کرونا دارند، از سفر و گردشگری خودداری می کنند.

فلاح وند عنوان کرد: طی برنامه ریزی هایی که از گذشته انجام شد قرار بود که لرستان را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل کنیم البته فعالیت هایی نیز صورت گرفت و در این راستا به دنبال ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در استان بودیم که به دلیل وجود سیل سال ۹۸ و پس از آن شروع کرونا در اواخر سال ۹۸، تاکنون نتوانستیم ثمره تبلیغاتی که انجام شده را ببینیم.

وی با بیان اینکه حوزه گردشگری استان پتانسیل و ظرفیت بسیار بالایی دارد، گفت: در صورت کاهش جو روانی کرونا و با توجه به ظرفیت ها و جذابیت های فراوان تاریخی و گردشگری که لرستان دارد، گردشگری این استان رونق دوباره‌ای می گیرد.

فلاح وند خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا جاذبه های تاریخی و گردشگری استان در فضای مجازی معرفی شدند که با توجه به حجم زیاد بازدیدها رتبه بسیار خوبی در سطح کشور کسب شد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی لرستان تصریح کرد: گردشگری در مدت شیوع کرونا بیشترین آسیب را در استان، کشور و حتی در کل دنیا متحمل شد در حالی که گردشگری با سفر کردن جانی دوباره می گیرد و رونق پیدا می کند.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات خسارت آسیب از کرونا افزود: میزان ضرر برخی از افراد آسیب دیده از کرونا در حوزه گردشگری به حدی بود که با وجود اینکه ستاد ملی کرونا تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفته بودند، ولی به دلیل عدم توان در پرداخت اقساط، تسهیلات را دریافت نکردند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک