صیادی نوشت: نماز یک راه شارژ شدن انرژی ما است. نماز دیدار با معشوق است.

به قلم حجت الاسلام دکتر جواد صیادی، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه خرم آباد؛

بسمه تعالی

ببینید خداوند عزیز مهربان اصلا به نماز خواندن من و شما نیاز ندارد. این کاملا درست است و جمله‌ای است که خیلی موقع‌ها کسانی که نماز  نمی‌خوانند می‌گویند: «خدا که به نماز ما احتیاج ندارد! برای چه نماز بخوانیم؟» درست است و او به نماز ما هیچ نیاز به هیچ احتیاج ندارد. کسی که به شدت به نماز خواندن احتیاج دارد خود ما هستیم.

نماز یک راه شارژ شدن انرژی ما است. نماز دیدار با معشوق است. نرم‌افزار وجودی ما خداوند است، از روح خودش در ما دمیده است. وقتی بخواهیم از جنس وجودی خودمان به او برسیم و ارتباط عالی با خدا برقرار کنیم در روح ما مجددا دمیده می‌شود و دوباره خودش را تجلی می‌کند و در درون ما حلول می‌کند!

وَاسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاهِ

خداوند در قرآن و کتاب آسمانی به ما چه می‌گوید؟ می‌فرماید: « وَاسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاهِ» در گرداب این عالم نیاز به یک استعانت، به یک کمک، به یک ریسمانی داریم. به یک نجات‌بخش نیاز داریم. او می‌گوید: «من به تو گفتم که راهش این است، می‌خواهی حالت خوب شود، می خواهی در زندگی موفق باشی می‌خواهی اوضاعت خوب شود، من باید یک ابزار به تو می‌دادم، نماز آن ابزار است.»

تو را به خدا، دوباره نگویید این شروع کرده به مذهبی صحبت کردن، اصلا مباحث مذهبی این کار را کنار بگذارید. من از دیدگاه موفقیتی و از دیدگاه این که من و شما می‌خواهیم گشایش در کارمان بشود، حال دلمان خوب شود، افزایش انرژی پیدا کنیم، خیر و برکت در زندگی‌مان جاری شود دارم با شما صحبت می‌کنم. کسی هستم که در راستای رسیدن به موفقیت‌ها و مراتب موفقیت عالی که در زندگی خودم داشتم، ابزارهایی را پیدا کردم از جمله راه حل‌های معنوی که اتفاقا از صدها راه حل ذهنی و راه‌حل‌های دیگر موفقیتی خیلی قوی‌ترند و حیف است که درباره آن‌ها صحبت نکنیم. پس حتی اگر واقعا هیچ ارتباطی با صحبت‌های من برقرار نمی‌کنید سعی کنید تا آخر آن را گوش کنید. چون شاید یکی از حرف‌های من یک تلنگر کوچک، در وجود شما عزیزان نور چشمان ایجاد کند، و بتواند به شما کمک کند.

نماز ، ستون دین

می‌فرماید: «نماز ستون دین است.»

می‌خواهم بگویم که نماز نه تنها ستون دین، که ستون زندگی و ستون همه چیز ما است. ما در این گرداب عالم هستیم و به قول سعدی:

ای برادر ما به گرداب اندریم

و در این گرداب عالم که مرتب اتفاقات منفی، مشکلات و مصائب هست؛ کلبه‌ای ساختیم. کلبه امیدی داریم و نیاز داریم که این خانه ی ما ستون قوی داشته باشد. یعنی که بر پایه‌ای سوار شده باشد که هر چه هم طوفان آمد آن را فرو نریزد و تکانش ندهد.

اگر در طبیعت رفته باشید و بخواهید چادر بزنید و بدانید که در آن طبیعت کوهستانی ممکن است طوفان و باد و باران بیاید، باید عمود چادرتان را، ستون‌های داخل چادرتان را محکم کرده باشید. اگر این ستون محکم باشد، طوفان هم بیاید، کسانی که کوهنورد هستند با خیال راحت داخل چادر خوابیده‌اند. ما هم در واقع کوهنورد  عالم زندگی برای رسیدن به قله های سربلندی سرافرازی هستیم .

ادامه دارد…

  • منبع خبر : خبر افلاک