جانشین قرارگاه رسانه‌ای سپاه و بسیج با اشاره به سیاست رسانه‌ای دشمن در حوزه بزرگ‌نمایی پدیده‌های منفی کوچک در کشور گفت: رسانه‌ها استراتژی‌ "ناامیدسازی" آمریکا و صهیونیست‌ها علیه ایران را برای مردم تبیین کنند.

به گزارش خبر افلاک، سردار عبدالله ضیغمی با تأکید بر لزوم تولید امید و اشاره به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در رسانه‌های خودی اظهار داشت: رسانه‌های ما باید تلاش کنند تا از طریق نمایش اقدامات مهم کشور سرمایه‌ اجتماعی تولید کنند تا دشمن نتواند در حوزه اجرای سناریوی ناامیدسازی و افسرده‌سازی مردم موفق عمل کند.

وی با تأکید بر لزوم شناسایی سناریوی دشمن در حوزه عملیات روانی و رسانه‌ای گفت: اصحاب رسانه نه تنها باید در زمینه شناخت این سناریو موفق عمل کنند، بلکه باید این سناریو را واکاوی کرده و ابعاد مختلف سناریوی رسانه‌ای و جنگ روانی دشمن را در منظر مردم ما قرار دهند.

جانشین فرمانده قرارگاه رسانه‌ای سپاه، بسیج و جبهه انقلاب اضافه کرد: اگر مردم ما بفهمند که دشمن ما در پروژه ناامیدسازی خود اجرای چه استراتژی‌ها و راهبردهایی را در دستور کار دارد، خود به‌ خود بخش عمده اقدامات رسانه‌ای دشمنان مستکبر ما به ویژه آمریکا و صهیونیست‌ها خنثی می‌شود.

ضیغمی با اشاره به سیاست رسانه‌ای دشمن در حوزه بزرگ‌نمایی پدیده‌های منفی کوچک در کشور ما ادامه داد: برای خنثی کردن این سیاست رسانه‌های ما باید روایت‌گر اول پدیده‌ها باشند و به محض اینکه نخستین تصویر از یک معضل یا مشکل اجتماعی به دست ما رسید، باید موضوع را در کنترل و احاطه خویش بگیریم و ابعاد واقعی آن را پیش چشم مردم قرار دهیم.

وی یادآور شد: در این حوزه سرعت مهم‌ترین ابزار رسانه‌ای است و البته این کار باید با حرفه‌ای‌گری خاص رسانه‌ای باشد تا دقت در بازنمایی واقعیت‌ها تحت تأثیر سرعت قرار نگیرد.

نباید در بزرگ‌نمایی اتفاقات کوچک به دشمن کمک کنیم

جانشین قرارگاه رسانه‌ای سپاه و بسیج بزرگ‌نمایی مشکلات امروز جامعه با ثبت آنها توسط گوشی‌های تلفن همراه را راهبرد دشمن برای مشغول ساختن رسانه‌های نظام دانست و گفت: هر کسی ممکن است؛ در هر گوشه کشور خطایی کند و اینکه کسی موبایل به دست می‌گیرد و آن را ثبت می‌کند، بدیهی است. مهم این است که افکار عمومی ملت تحت تأثیر این جنس عملیات‌های رسانه‌ای قرار نگیرد.

ضیغمی افزود: بنابراین ذهن ما نباید به ظواهر این عملیات رسانه‌ای مشغول شود و با روایت‌گری حرفه‌ای رسانه‌ای این موضوع را برای مردم تبیین کنیم که در هر جامعه‌ای از این دست معایب و نواقص وجود دارد. البته در جامعه اسلامی ما باید هر نوعی خطایی را نهی کنیم؛ اما نباید در بزرگ‌نمایی پدیده‌های کوچک به دشمنان کمک کنیم و در این حوزه باید همواره مردم را هوشیار نگه داریم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم