معاون عمرانی استانداری لرستان گفت: عملیات لایروبی رودخانه خرم آباد آغاز شد.

به گزارش خبرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، احمدرضا دالوند اظهار داشت: پس از بررسی شرایط، تصمیماتی مبنی بر ساماندهی حریم و بستر خرم رود اتخاذ و ابلاغ گردید و بر همین اساس مقرر گردید دستگاه‌های اجرایی استان که تجهیزات و خودروهای مختص لایروبی رودخانه را در اختیار دارند، ظرف یک هفته نسبت به همکاری با شهرداری خرم آباد اقدام کنند.

وی افزود: به منظور اثربخشی بیشتر و سرعت عمل در روند ساماندهی رودخانه، هر کدام از دستگاه های اجرایی استان مسئولیت لایروبی محدوده معینی از رودخانه را عهده دار شده و از امروز فعالیت خود را آغاز کرده اند.

معاون استاندار لرستان عنوان کرد: علاوه بر لایروبی رودخانه، پاکسازی حریم و بستر خرم رود از زباله ها بخش دیگری از عملیات ساماندهی می‌باشد که امیدواریم با همکاری دستگاه های اجرایی، این فرآیند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اتمام برسد.

دالوند یاد آور شد: عملیات ساماندهی خرم رود صرفاً با استفاده از تجهیزات و امکانات دولتی اجرایی شده و به دلیل هزینه بر بودن و طولانی تر شدن زمان اجرای عملیات، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در دستور کار قرار نگرفته است.

وی بازدید میدانی از پروژه ها را لازمه کسب اطلاعات و اجرای اقدامات عمرانی عنوان کرد و گفت: در همین راستا دستگاه های اجرایی استان که مرتبط با پروژه های مد نظر هستند در این بازدیدها حضور خواهند داشت و در صورت لزوم از ظرفیت سایر دستگاه‌های اجرایی نیز برای حل مشکلات استان بهره گیری می شود.

معاون عمرانی استانداری لرستان تاکید کرد: عملیات لایروبی و ساماندهی رودخانه ها صرفاً به شهر خرم‌آباد محدود نخواهد شد و در تمامی شهرستانها طی یک بازه زمانی مشخص پیگیری و اجرایی می گردد.

انتهای پیام/