نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: جمعیت هلال احمر به ویژه جوانان عضو این نهاد، علاوه بر انجام کمک‌های امدادی، موجب گسترش اقدامات خیرخواهانه و انسان دوستانه در کشور شده اند.

به گزارش خبرافلاک؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در آیین تجلیل از جوانان فعال جمعیت هلال احمر لرستان افزود: ایران در سال ١٣٠١به عضویت سازمان صلیب سرخ درآمد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی این پیوستگی ادامه داشت که با تغییر نماد هلال احمر، این جمعیت شکل مردمی تر شد و بر پایه اصول اسلامی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر بر پایه نوع دوستی و ایجاد صلح و آرامش گسترش پیدا کرد و تلاش می‌کند در حوادث و پیشامدهای طبیعی و غیرطبیعی به جان های خسته امید، آرامش و آسایش ببخشد.

وی گفت: جمعیت هلال احمر همواره تلاش می کند دوستی و مهرورزی را گسترش دهد و بر همین اساس، در هر جا و هر زمان صرفنظر از عقاید، باورها و اقلیم  به کمک حادثه دیدگان و آسیب دیدگان می‌شتابد.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: بر اساس باورها و اعتقادات دین اسلام، فردی که شهادتین را ادا می کند و به سن تکلیف می رسد به خودی خود عضو جمعیت هلال‌احمر است و البته افراد شاغل و یا داوطلب این نهاد، سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان، جوانان و نوجوانان آن شامل پاداش بیکران الهی می شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان نیز در این آیین اظهار کرد: جوانان همیشه سر آغاز تحولات، رشادت ها و خدمات مهم به مردم جامعه بوده‌اند.

محمود ثمینی اظهار کرد: رشادت جوانان در هشت سال دفاع مقدس مصداق بارز و عینی ایثار و فداکاری جوانان کشور بوده است و هم اکنون نیز جوانان هلال احمر به عنوان افرادی بشر دوست تلاش می کنند در هر فرصت، زمان و مکان به ارائه خدمات بشر دوستانه بپردازند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان نیز گفت: این جمعیت از ابتدای بحران کرونا با توجه به سیاست‌ها و دستورالعمل های ابلاغی در بسیاری از طرح ها، مشارکت و حضور تاثیرگذار داشته است.

حمید جمشیدی بیان کرد: کسب عناوین متعدد در جشنواره های مختلف فرهنگی اجتماعی توسط اعضای جوانان لرستان برگ زرینی در کارنامه فعالیت های آنان به شمار می‌آید چراکه این افراد سرشار از  توانمندی و آماده به خدمت هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا