مدیرکل پست لرستان گفت: بیش‌ از یک میلیون و ۱۰۰ هزار کدپستی در بانک اطلاعاتی پست لرستان ذخیره است.


محمد ناظری درگفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: داده‌آمایی و تولید کدپستی ده‌رقمی جز وظایف پست استانها و نصب آن برعهده شهرداری ها و دهیاری هاست.
وی افزود:اداره‌کل پست به‌صورت مستمر و نظام‌مند همواره درحال به‌روزرسانی کدپستی ده‌رقمی در استان است اما آنچه که مطالبه جدی هم‌استانی‌هاست چه در مناطق جغرافیایی شهری و چه روستایی،نصب به موقع پلاک های کدپستی است.
ناظری عنوان کرد: از تعداد یک میلیون و صدهزار کدپستی که در استان ذخیره است، در حوزه شهری فقط ۳۶ درصد و در مکانهای روستایی ۳۱ درصد پلاک گذاری شده اند که اختلاف زیادی با آمار وجود دارد.
وی تصریح کرد: به‌همین واسطه مطالبه جدی هم‌استانی‌هاست که بحث نصب کد پستی ده‌رقمی به صورت جدی انجام شود.
مدیرکل پست لرستان افزود: پست استان آمادگی لازم را دارد که اطلاعات کدپستی ده‌رقمی را با هماهنگی و تعامل با شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در اختیار مشترکین قرار دهد .
ناظری بیان داشت :وظیفه به هنگام سازی، داده‌آمایی و تولید کد پستی ده‌رقمی از وظایف اداره‌کل پست استان است اما به دلیل این‌که خیلی از اماکن استان فاقد کدپستی هستند این اداره‌کل آمادگی همکاری در زمینه ساخت و نصب بر سر درب اماکن با ارگان‌های ذی‌ربط را دارد.
ناظری در مورد پروژه جی نف گفت: در پروژه ژئو کد در استان، تا به امروز ۹شهر در لرستان در بحث ژئو کد مجهز شده اند.
وی افزود: از ۲۳ شهر استان فقط ۹ شهر به پروژه ژئوکد مجهز شده اند درباره سایر شهرها به دلیل اینکه زیرساخت‌ها و الزامات پروژه که مهم‌ترین آن‌ها نقشه‌های پارسل بندی شده‌است در دسترس نیست ،هنوز اقدامی صورت نگرفته است.
ناظری بیان داشت:دستگاه‌هایی که مکان محور هستند و از سنوات قبل نقشه‌های پارسل بندی را تدوین و تهیه کرده‌اند برابر آیین‌نامه کارگروه ملی پروژه جی نف باید این دستگاه‌ها، نقشه‌ها و دیتاهای خود را در اختیار اداره‌کل پست استان قرار دهند تا ما بتوانیم بحث ژئو کد کردن اطلاعات را با استفاده از این نقشه‌ها در بستر نرم‌افزاری و سامانه‌ای به سرانجام برسانیم .
وی افزود : در این زمینه هم آماده همکاری با دستگاه‌هایی که نقشه‌ها را از قبل تهیه کرده‌اند هستیم.امیدواریم نسخه‌ای از آن رابه پست استان واگذار کنند تا سایر شهرهای استان هم به پروژه ژئو کد بپیوندند.
ناظری اظهار داشت: پروژه جی نف می‌تواند یکی از پروژه‌هایی باشد که در بحث مدیریت بحران، دستگاه‌های خدمات‌رسان و مکان مرجع را یاری کند.
وی افزود: این پروژه می تواند در شرکت‌های خدمات‌رسان آب، برق ،تلفن و گاز و اورژانس‌ها و مراکز انتظامی و همه دستگاه‌هایی که با مکان در ارتباط هستند مورد بهره‌برداری قرار بگیرد و ی تواند دراین‌راستا کمک قابل‌ملاحظه‌ای به این دستگاه‌ها در حوزه مکان و آدرس داشته باشد.

انتهای پیام/