امام جمعه خرم آباد گفت: توجه به استان لرستان به عنوان استان ویژه که نیازمند تحول همراه با جهش است ؛ در راستای عدالت و توسعه متوازن است.

به گزارش خبرافلاک؛ حجت الاسلام سید احمد شاهرخی درخطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد اظهار داشت: خودپسندی اساس نادانی است. امام علی(ع) می فرماید: انسانی که خودپسند می شود گناهان خودش را نمی بیند .انسانهای دارای صفت زشت هستند که خودشان را برجسته می کنند. کسانی که در جامعه مورد توجه هستند بایستی قدر ارزش خود را بدانندو این باعث نشود که خود را بزرگ ببینند.

وی افزود:از خداوند می خواهیم با را از خودپسندی و خودبرتربینی پورکند چرا که چنین کسی در گرداب نادانی گرفتار شده است و سخنی که گفته شده است و صحت ندارد به این سخن نادرست اطمینان پیدا کرده است.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به بزرگداشت یوم الله ۱۳آبان عنوان کرد: ملت ما در این روز سیلی محکمی به سردمداران دولت آمریکا زد و نیروهای آمریکایی که یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آبهای دریای عمان مصادره کردند.نیروی دریایی جان بر کف و شجاع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اجرای عملیاتی پیچیده و تحسین برانگیز بر روی عرشه کشتی به سرقت رفته وارد شدند و این کشتی را به تصرف خودشان درآوردند.که این هم سیلی محکم دیگری بر صورت آمریکا بود.

وی تصریح کرد: نیروهای آمریکایی بااستفاده از چندین فروند بالگرد و ناوجنگی باجدیت تلاش کردند تا مسیر حرکت نفتکش سرقت شده را مسدود کنند ولی موفق نشدند که این نفتکش به سمت آبهای ایران اسلامی هدایت شد . سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داده که کشورهای منطقه تحت محافظت دریایی خلیج همیشه فارس را امنیتش را حفظ می‌کند.ملت ایران که با حضورشان در روز سیزده آبان ۱۴۰۰ برحاکمان چپاولگر آمریکا بود به جهات زیادی از سپاه سپاسگزاری می کنیم.


امام جمعه خرم آباد بیان داشت: مسئولان کشور اگر مسئولیتی دارند این مسئولیت را درنظرشان بزرگ جلوه ندهند.نشانه خودپسندی این است که اگر ازما انتقادی صورت بگیرد برنتابیم .باید احترام طرف مقابل را داشت و انتقاد را برتابید.


وی افزود: تمام دستگاه ها و ادارات فرهنگی، آموزشی، دینی و مذهبی در همه عرصه ها از ظرفیت نوجوانان و جوانان در کارهای دولتی و غیردولتی بهره مند شوند. از قدرت نرم فرهنگی درکنار کار سخت افزاری استفاده شود و از ظرفیت جوانان درکاری‌های سخت افزاری استغاده شود. نمونه اش کاری بود که نیروی دریایی سپاه انجام داد. درحال از جوانان براساس ضوابط پذیرش در مسئولیت ها و نشست ها ی مشورتی و تبادل نظر استفاده کنید.

حجت الاسلام شاهرخی اظهار داشت: رئیس جمهور از مجموعه هیئت دولت با جدیت خواست که خانواده بزرگ قوه مجریه ازبالا تا پایین ،تا کارمندان ساده مراقبت کنند تخلفی صورت نگیرد. وی بااین بیانش اتمام حجت کرد که حتی وزرا و هیئت دولت درمبارزه با فساد، تبعیض و مبارزه با حاکمیت و سوابق فساد خط قرمز نخواهندداشت.

وی افزود: امیدمی رود که در دولت سیزدهم روزنه های فسادی که ثمره دولت های گذشته است برچیده شود و اصلاح ساختارهای فسادآفرین ،مطرح کردن قطع دست های پنهان رانت و فساد از سوی وزرا تاکیدات ریاست جمهوری بود.

امام جمعه خرم آباد تاکید کرد: باید توسعه متوازن در همه استان‌ها صورت بگیرد. توجه به استان لرستان به عنوان استان ویژه که نیازمند تحول همراه با جهش است در راستای عدالت و توسعه متوازن است. بنابراین در استان ماهم به این مسائل توجه ویژه شود.دراین راستا اولا باید منافذ تبعیض را بست و باموشک نقطه زن عدالت و اعمال قانون بدون تبعیض بانهایت عدل و انصاف برخورد شود.

وی افزود:اگر سیاست و ثروتی هست فکر و اندیشه فساد را به خودش راه ندهد. باید نظامی که برپایه جمهوریت و اسلام برپا شده است ،عدالت خواهی ،برنامه ریزی و اجرای عدالت باید در آن مورد توجه جدی قراربگیرد.

انتهای پیام/