نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: ۱۳ آبان و بزرگداشت روز دانش‌آموز، اعلام پایبندی به انقلاب و استمرار مسیر مبارزه با ظلم است.

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در آستانه سالروز ۱۳آبان در دیدار با دانش آموزان اظهار داشت: حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان، پایبندی به آرمان و ارزش هایی است که دانش آموزان سال ۵۷ برای آن مقابل رژیم فاسد پهلوی ایستادند و با هدف احقاق حق و اعتلای اسلام به میدان آمدند.

وی افزود: حضور در مراسم گرامیداشت روز دانش آموز به معنای اعلام انزجار از استکبار جهانی است که سال ها قبل از سال۳۲ دشمنی خود را با ملت بزرگ ایران آغاز کرده بود.

امام جمعه خرم آباد عنوان کرد : برخی تصور می کنند دشمنی آمریکا با ایران با تسخیر لانه جاسوسی شروع شد در حالیکه چپاولگران و زورگویان عالم هر جا منفعتی داشته باشند با تعدی و چپاول آن را برای خود مصادره می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با تاکید بر اینکه نوجوانان و جوانان سرمایه ارزشمند و ذخیره گرانبهای هر ملتی هستند تصریح کرد : نظام تعلیم تربیت کشور باید به گونه ای برنامه ریزی کند که حتی استعداد یک دانش آموز هدر نرود.

وی گفت: نظام تعلیم و تربیت باید دارای پایه های محکم باشد و برنامه ریزی های دقیق را با صحت اجرا کند تا دانش آموزان با مجاهدت و تلاش خود و همت مضاعف معلمان موفق شوند و از ردیف کشورهای در حال توسعه خارج شویم.

وی افزود: نقش بی بدیل دانش آموزان و معلمان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس با تقدیم ۳۶ هزار شهید دانش آموز و معلمان شهید، جانباز و آزاده قابل انکار نیست.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی به وسیله دانش آموزان اتفاق می افتد ادامه داد: رشد و بالندگی از آموزش و پرورش رقم می خورد و راه پیشرفت، همان مسیر علم آموزی و پایبندی به ارزش و آرمان های دینی است.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی عنوان کرد: علم آموزی، تحقیق، پژوهش و تولید علم کار اساسی و ذاتی دانش آموزان است و باید از این طریق به یک جامعه پیشرفته و مبتنی بر ارزش های دینی نائل شویم.

وی با اشاره به ترویج سبک زندگی غربی توسط دشمنان انقلاب افزود: اگر  دانش آموزان، ۱۳ آبان ۵۷ و هشت سال دفاع مقدس به میدان آمدند برای عدالت، پیشرفت و پایبندی به ارزش های دینی بود که این آرمان ها باید حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران انبار خرید سلاح های آمریکا بود و اوایل انقلاب راه های فروش تجهیزات نظامی به ایران بسته شد اما اکنون راه فروش تجهیزات نظامی ایران را به کشورهای دیگر می بندند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با تاکید بر مبازره با فاسد و رانت خواری افزود: آمریکا زمانی در کشور ما به دنبال کودتا و تغییر نظام جمهوری اسلامی بود و امروز به دنبال این است که راه های نفوذ ایران را به کشورهای منطقه ببندد.

۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است.

انتهای پیام/