محمدمهدی تقی‌زاده ؛ کارشناس حقوقی گفت: کاربران برای پیگیری فحاشی‌، توهین و مزاحمت ها در فضای مجازی به پلیس فتا مراجعه کنند و خودشان شخصا در صدد مقابله به مثل نباشند.

به گزارش خبر افلاک؛ با توجه به عدم آگاهی مردم نسبت‌به مباحث حقوقی و بروز برخی مشکلات در این رابطه بر آن شدیم تا ساعاتی از هر هفته را با بیان سلسله مباحث دانش حقوقی از جانب کارشناسان حقوق و جزا در کنار شما باشیم. در دهمین نشست ، کارشناس حقوقی ما را با قوانین شکایت از متخلفین فضای مجازی آشنا می‌کند.

 محمدمهدی تقی‌زاده ؛کارشناس‌ارشد حقوق در گفت‌وگو با خبر افلاک اظهار داشت: بسیاری از کاربران فضای مجازی با مزاحمت‌ها، توهین‌ها و فحاشی در فضای مجازی مواجه می‌شوند. متاسفانه اکثر‌ آنها با نحوه شکایت از مجرمان فضای مجازی ازنظر حقوقی آشنایی ندارند که نیاز است آموزش‌های لازم در این زمینه به کاربران داده شود.

 وی افزود: برای پیگیری چنین مواردی کاربران باید به دادسرا مراجعه و شکایات خود را مطرح کنند تا دادستانی دستور پیگیری را صادر کند.

 کارشناس حقوقی عنوان کرد: ازآنجایی‌که پلیس فتا مرجع رسیدگی و پیگیری مسائل مرتبط با فضای مجازی است برای اجرای این مراحل باید به پلیس فتا مراجعه و دستور صادرشده دادستانی را به‌همراه مستندات به این مرجع ارائه داد تا تحقیقات و پیگیری آن‌ها شروع شود.

 تقی‌زاده خاطرنشان کرد: گاهی پاک شدن مستندات باعث کند شدن روند پیگیری می شود؛یعنی امکان دارد کسی که به شما توهین کرده بعد از این‌که متوجه شکایت شما شود، مستندات را پاک کند ؛دراین‌صورت قبل‌از رفتن به دادسرا برای مستندسازی مدارک به پلیس فتا مراجعه کنید.

وی افزود: سپس به همراه مستندات قابل دفاع طرح شکایت را به دادسرا ببرید .

کارشناس حقوقی بیان داشت: کاربران فضای مجازی متوجه باشند که برای این‌که مستنداتشان کامل پاک نشود سرعت دادخواهی و شکایت را زودتر انجام دهند تا دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/