مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: ساکنان ۲ هزار و ۶۶۰ روستای این استان تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار گرفته و به اینترنت دسترسی دارند.

به گزارش خبرافلاک؛ “شهاب حیدری” اظهار داشت:سال ۹۶ تعداد روستاهای تحت پوشش تلفن همراه لرستان ۲ هزار و ۲۴۰ روستا بوده که این رقم اکنون با رشد ۱۹ درصدی به بیش از ۲ هزار و ۶۶۰ روستا ارتقا یافته است.

به گفته وی این اقدام با هدف دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات و همچنین بهره‌برداری از اینترنت پرسرعت در تمامی مناطق روستایی استان صورت گرفته است.

حیدری با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستا برای تسهیل امور اقتصادی، آموزشی و  تحقق عدالت ارتباطی مهم است ادامه داد: با توجه به ضرورت از بین بردن شکاف دیجیتالی بین مناطق شهری و روستایی، مهمترین اولویت تیم‌ اجرایی اپراتورها، افزایش سرعت انجام پروژه‌ها است تا در شرایط کنونی کشور، تمامی مردم از جمله مناطق محروم هرچه سریعتر از آموزش مجازی و خدمات الکترونیکی بهره مند شوند.

وی گفت: تعدادی از این روستاها در مناطق سخت گذر قرار داشت که به علت ضرورت هزینه کردهای بسیار زیاد، از دسترسی به شبکه های مخابراتی بی نصیب بودند اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای ایجاد سهولت دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و رعایت عدالت ارتباطی، نسبت به ایجاد زیر ساخت های مخابراتی لازم و توسعه شبکه برق ایستگاههای دور دست، با اولویت مناطق محروم اقدام کرده است.

حدود ۸۵ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار لرستان تحت پوشش شبکه‌های تلفن همراه هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : روابط عمومی