مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور گفت: امسال ۱۰ هزار هکتار به وسعت شهرک‌های صنعتی در مناطق کم برخوردار که نیاز به سرمایه گذاری دارند در قالب توسعه و ایجاد شهرک‌های جدید افزوده می‌شود.

به گزارش خبرافلاک؛ “علی رسولیان” در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسطه لرستان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: حدود ۹۷ درصد صنعت کشور ،صنایع کوچک و متوسط و خرد بوده که بخش عمده‌ای از اشتغال کشور را شامل می شود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت اظهار داشت: در شرایط سخت تحریم و فشار های ایجاد شده خوشبختانه صنایع کوچک و متوسط نقش بسزایی را ایفا کرده و بسیاری از صنعتگران نیازهای کشور را در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی تولید کرده‌اند تا وابستگی به خارج کمتر شود.

وی ادامه داد: اکنون حجم بسیاری از کالاهایی که در گذشته وارد می‌شد توسط تولید کنندگان داخلی در حال تولید است.

رسولیان گفت: بیش از ۳۹ هزار واحد تولیدی هر ساله در نمایشگاه‌های مختلف کشور کالاهایشان را عرضه می کنند که این امر موجب بازاریابی این واحدهای کوچک و خرد می شود.

به گفته وی  این فرآیند ادامه خواهد داشت و حتی برای حضور صنایع کوچک و خرد در نمایشگاه های خارج از کشور شرایط فراهم شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: با توجه به افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در کشور و با نگاه به اینکه در مناطق با استعداد که به دلایلی از زیرساخت‌های لازم محروم هستند ، حمایت ها از این نوع صنایع افزایش خواهد یافت.

رسولیان ادامه داد:  امسال ۸۴۰ واحد تولیدی راکد با کمک ستاد تسهیل استان ها به چرخه تولید بازگشتند، و شناسایی این واحدهای تولیدی در دستور کار قرار دارد و امیدواریم تمام این واحدها تولیدی به چرخه تولید بازگردند.

دومین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط لرستان روز شنبه با حضور علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی لرستان افتتاح شد.

این نمایشگاه از هشتم تا چهاردهم آبان ماه برپا می‌باشد.

انتهای پیام/