معاون عمرانی شهرداری خرم آباد گفت: شهرداری خرم آباد هیچ تعهدی در قبال آماده‌سازی زیرساخت ها و خدمات دهی به ساکنین مسکن مهر ندارد.

علیرضا صادقی درگفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: جهت تردد اهالی مسکن مهر خرم آباد به مرکز شهر نیاز به تقاطع غیرهمسطح در بلوار شصت متری است. ساخت این تقاطع غیرهمسطح وظیفه اداره مسکن و شهرسازی  است.

وی افزود: راه دسترسی به مسکن مهر خرم آباد به دلیل منفصل بودن از مرکز شهر موجب مشکلات عدیده برای اهالی شده و وظیفه راه و شهرسازی استان آماده‌سازی و تکمیل  تقاطع غیرهمسطح است تا  شهرداری جهت تجهیز به ناوگان عمومی آن را تحویل بگیرد.

صادقی عنوان کرد: درسایر شهرهای کشور که سایت مسکن مهر در آنها فعال است، شهرداری ها و  ادارات مسکن و شهرسازی با همکاری متقابل به مردم خدمت رسانی می کنند.

وی تصریح کرد:شهرداری درصورت تامین زمین و همکاری مسکن و شهرسازی آماده است کارهایی که مانده و نیاز به تکمیل دارد را اجرایی کند. تا تقاطع غیرهمسطح احداث نشود؛ راه اندازی خط تاکسی و اتوبوس غیرممکن است.

معاون عمرانی شهرداری خرم آباد با بیان اینکه هنوزهیچ گونه زمینی تحویل شهرداری نشده اظهار داشت:  هیچ گونه تغییر و تحولی صورت نگرفته و شهرداری خرم آباد به‌ناچار به اهالی مسکن مهرخدمات ارائه می‌دهد.

 صادقی با اشاره به اینکه مسکن و شهرسازی لرستان  10‌درصد حق تفکیک زمین زیرساختی را به شهرداری خرم آباد واگذار نکرده بیان داشت: با این حال جمع‌آوری زباله‌های اهالی مسکن مهر توسط شهرداری انجام می‌شود.تصور کنید اگر فقط سه روز زباله‌ها جمع نشوند چه بلایی سر مسکن مهر می‌آید.

وی تصریح کرد:رفت ‌و روب خیابان‌ها و معابرمسکن مهر توسط شهرداری انجام می‌گیرد. خط اتوبوس نیزتا قبل از شیوع بیماری کرونا فعال بوده و چندین سطل زباله هم نصب شده؛ یک خط  و ایستگاه تاکسی هم تعریف‌شده  که قراراست بعد کرونا دایر شود.

 صادقی افزود: برای اجرای موزاییک فرش خیابان ها و جدول‌سازی و کانال کشی، سروسامان دادن به راه‌های دسترسی و ارتباطی،نصب تابلوعلائم  و…آنالیز صورت‌گرفته  است و قرار براین بوده مسکن و شهرسازی معادل آن زمین در اختیار شهرداری قرار دهد.

معاون عمرانی شهرداری خرم آباد اشاره کرد: اداره کل مسکن و شهرسازی استان نه زمین به شهرداری می فروشد و نه بنابر قانون تفکیک اراضی شهری، واگذار می‌کند. چطور در استان‌های دیگربحث تفکیک انجام‌شده فقط در لرستان  شدنی نیست.

علیرضا صادقی؛معاون فنی و عمرانی شهرداری خرم آباد درپاسخ به اینکه چرا شهرداری طرحی برای کاهش بار ترافیک خیابان شریعتی ندارد به خبرافلاک گفت: جهت کاهش بار ترافیک بلوار شریعتی پیش بینی احداث یک تقاطع غیرهمسطح صورت گرفته است.

وی افزود: طرح اولیه تقاطع غیرهمسطح خیابان شریعتی به شورای ترافیک ارائه شده و اگر تصویب شود ۱اجرایی می شود.

صادقی اظهار داشت:  به دلیل تردد روزانه از کریدور شمال به جنوب  و ترافیک سنگین خیابان شریعتی در ساعاتی مشخص،احداث تقاطع غیرهمسطح موجب شده حرکت به سوی کوی فلسطین و قاضی آباد از زیرگذر تقاطع به سهولت انجام گرفته و تردد سایر مسیرها به خصوص میدان ۲۲بهمن تا امام حسین (ع) و بالعکس نیز از روگذر تقاطع صورت بگیرد؛ با این اقدام  بار ترافیک شکسته می‌شود.

وی افزود:.فعلا در مرحله بررسی و نهایی شدن طرح هستیم و مشاور آن انتخاب شده‌است.

معاون عمرانی شهرداری خرم آباد در پاسخ به اینکه زیباسازی زیرگذرهای شهر خرم‌آباد درچه مرحله ای است عنوان کرد: رنگ‌آمیزی زیرگذرهای تقاطع های شهر خرم آباد حداکثر ۲  تا ۳ سال ماندگاری دارد و قابل نظافت و شستشو نیست. بهترین کار استفاده از کاشی و سرامیک و معرق است که هزینه بر است و شهرداری خرم‌آباد چنین اعتباری ندارد.

وی تصریح کرد: به دلیل عدم ماندگاری رنگ ،شهرداری با یک شرکت خصوصی درصدد انعقاد قرارداد است تا با استفاده از کاشی‌های ضدآب و ضد یخ که دارای کیفیت است طرح زیباسازی زیرگذرها را اجرایی کند.

 صادقی افزود: این کار علاوه بر زیبایی  و نشاط برای شهر،قابل شست و شوست. هزینه‌اش ۳ یا ۴ برابر رنگ‌آمیزی است ولی ماندگاری بیشتری دارد.

 وی با بیان اینکه طرح از زیرگذر میدان بسیج  شروع می شود افزود: به دلیل فرسودگی رنگ آمیزی زیرگذر میدان بسیج قرار است طرح  از آنجا شروع شده و در ادامه سایر زیرگذرها نیز زیباسازی شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : مژگان بیرانوند