نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: تخصیص نیافتن حق آبه یکی از مشکلات عمده لرستان است، و برطرف کردن آن به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرافلاک؛ مهرداد ویسکرمی اظهار داشت: تخصیص نیافتن حق آبه لرستان به عنوان یک ظلم تاریخی در حل حاضر اصلی‌ترین مشکل لرستان است.

وی با بیان اینکه در آخرین اقدام برای گرفتن سهم حق آبه لرستان طرح تحقیق و تفحص از دولت‌های گذشته را کلید زدیم و تا حصول نتیجه آن را پیگیری خواهیم کرد، افزود: هر چند وزارت نیرو تا کنون با تخصیص یک میلیارد متر مکعب آب برای لرستان موافقت کرده، اما حداقل نیاز لرستان ۱.۷ تا ۲.۴ میلیارد متر مکعب است.

ویسکرمی به صدور مجوز منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد در دولت قبلی اشاره کرد و گفت: با انتصاب مسوولان مربوطه در راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد تسریع خواهد شد.

وی اظهار داشت: امید است با جابجایی مدیران بانک سرمایه گذار جدید شرکت پارسیلون و خلع ید کامل خریدار قبلی مشکل این شرکت بزرگ هم مرتفع شد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته عملیات به روز کردن و تعمیرات اساسی تجهیزات شرکت صدر فولاد خرم آباد در حال انجام است و پیش بینی می‌شود فعالیت دوباره این شرکت در آذر ماه از سر گرفته شود.

وی  با اشاره به لایحه رتبه بندی فرهنگیان ادامه داد: مجلس و دولت با اصل رتبه بندی فرهنگیان مخالف نیستند اما دغدغه اصلی نمایندگان چگونگی تأمین شدن اعتبارات اجرای این لایحه است.

انتهای پیام/