فرماندار خرم‌آباد گفت: اگرچه در شرایط خشکسالی به سر می‌بریم، با این وجود بارش‌های باران پاییزی سیلابی خواهند بود، بنابراین همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران باید آمادگی لازم جهت پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی را داشته باشند.

‍ به گزارش خبرافلاک به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرم‌آباد، جعفر طولابی ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با موضوع آمادگی جهت پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از بارندگی‌ها، اظهار کرد: اگرچه در شرایط خشکسالی به سر می‌بریم، با این وجود بارش‌های باران در فصل پاییزسیلابی خواهند بود، بنابراین همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران باید آمادگی لازم جهت پیشگیری و مقابله را داشته باشند.

فرماندار خرم‌آباد با تاکید بر ضرورت لایروبی رودخانه‌ها، جداول و مسیل‌های مناطق شهرو روستایی، بیان داشت: تا قبل از بارندگی، شرکت آب منطقه ای ،شهرداران در حوزه شهری و راهداری در حوزه راه‌های مواصلاتی با استفاده از ظرفیت‌های موجود نسبت به پاکسازی مسیرهای آب اقدام کنند.

طولابی همچنین بر تامین سوخت موردنیاز برای فصل سرما تاکید و تصریح کرد: بر اساس هشدارها و احتمال افت فشار گاز در فصل زمستان، دستگاه‌های خدمات رسان تمهیدات لازم را برای تامین سوخت جایگزین پیش‌بینی کنند.

وی افزود: نفت سفید مورد نیاز مناطق عشایری و کالاهای ضروری مناطق دوردست پیش از رسیدن فصل سرما تامین و ذخیره سازی شود، ضمن اینکه راهدارخانه و پایگاه‌های امداد و نجات محورهای مواصلاتی تجهیز شوند.

فرماندار خرم‌آباد بر آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها تاکید کرد و گفت: تنظیف رودخانه‌های درون شهری از نخاله‌ها امری مهم و ضروری است که توسط شهرداری‌ها باید انجام شود.

طولابی ادامه داد: لزوم جمع آوری و دفع آب‌های سطحی چندین سال است که در برخی مناطق شهر خرم آباد مطرح می‌شود، شهرداری‌ها نسبت به تامین اعتبار لازم برای تحقق این مهم اقدام نمایند.

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی بیمه محصولات کشاورزی و دامی از دستگاه‌های ذیربط درخواست کرد ضمن اطلاع‌رسانی، زمینه‌های لازم برای ترغیب کشاورزان و دامداران جهت بیمه محصولات را فراهم کنند.

فرماندار خرم‌آباد به اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبارتکمیلی برای جبران خسارات سیل سالهای پیشین اشاره و خاطرنشان کرد: عمده این اعتبارات در حوزه ابنیه شهری و راه‌های موصلاتی جهت تکمیل و بازسازی پروژه های عمرانی ناشی از سیل سال۹۸ می باشد.

وی افزود: برای جبران خسارات بهره برداران در حوزه کشاورزی، دامداری، واحدهای تولیدی ناشی از حوادث غیر مترقبه مبلغ یک میلیاردو هفتصد میلیون تومان از محل ردیف قانون بودجه اختصاص و به بانک های عامل ابلاغ گردیده است.

انتهای پیام/