سرپرست پزشکی قانونی لرستان گفت: ۱۹۸ مرد و ۴۵ زن نیمه نخست امسال به دلیل تصادف در جاده‌های استان جان خود را از دست داده‌اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرافلاک؛ محمدرضا فارسی نژاد اظهار داشت: همچنین ۶ ماهه نخست امسال چهار هزار و ۶۵۲ مورد معاینات مربوط به مصدومان تصادفات جرحی در مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده است که از این تعداد سه هزار و ۴۸۵ نفر مرد و یکهزار و ۱۶۷ نفر زن بوده اند.

وی ادامه داد: همچنین آمار مجروحان تصادفات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که چهار هزار و ۳۳۱ نفر شامل سه هزار و ۲۹۵ مرد و یکهزار و ۳۶ زن بوده اند، هفت درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی تلفات ناشی از غرق شدگی اظهار داشت: نیمه نخست امسال ۱۹ مرد و ۲ زن در استان به دلیل غرق شدگی جان باخته اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۵ کاهش داشته است.

سرپرست پزشکی قانونی لرستان گفت: همچنین ۶ ماهه نخست امسال هشت نفر فوتی حوادث ناشی از کار در مراکز پزشکی قانونی استان مورد معاینه قرار گرفتند که این تعداد نسبت به پارسال سه نفر افزایش داشت.

فارسی نژاد ادامه داد: آمار مصدومان ناشی از حوادث کار ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان نیز ۳۳۸ مورد شامل ۳۳۲ مرد و ۶ زن گزارش شده است که افزایش نیم درصدی دارد، همچنین در این مدت ۱۰مرد و ۹ زن به دلیل سوختگی جان باخته اند که در مقایسه با نیمه نخست پارسال ۴۶ درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به اینکه ۶ ماهه نخست امسال یک مرد در استان بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داده است افزود: همچنین تلفات ناشی از برق گرفتگی در نیمه اول امسال هشت نفر می باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : روابط عمومی