استاندار لرستان گفت: آمار کرونا در استان از روند افزایشی تعداد مبتلایان طی روز های اخیر حکایت می کند که این موضوع به عنوان یک هشدار تلقی می‌شود.

به گزارش خبرافلاک؛ فرهاد زیویار در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: موضوع بیماری کرونا و وضعیت کشور به لحاظ ابتلا و مرگ و میر در درجه اهمیت بالایی قرار دارد تا آنجا که دولت آغازین ساعات روز اول هفته را به موضوع بررسی وضعیت استان ها از این جهت اختصاص داده است. 
 وی افزود: در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، موضوع مورد تاکید، بحث واکسیناسیون همه رده های سنی در کشور بود که با گزارش ارائه شده در این رابطه، واکسیناسیون روند مطلوبی دارد و در لرستان نیز تمامی شرایط برای تزریق واکسن توسط مردم به خوبی فراهم آمده است.
زیویار با اشاره به افزایش سطح ایمنی بدن در مقابله با بیماری کرونا به واسطه تزریق واکسن افزود: پایین آمدن سطح مرگ و میر بر اثر کرونا در استان طی ماه های اخیر نتیجه رعایت شیوه نامه های بهداشتی و به ویژه استقبال مردم از واکسیناسیون است.
رئیس ستاد مقابله با کرونای استان لرستان ادامه داد: طبق گزارشات اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی در روزهای اخیر روند ابتلا به بیماری کرونا در استان با شیب آرامی رو به افزایش گذاشته که این می تواند یک هشدار جدی از احتمال آغاز پیک جدید باشد و در همین رابطه لازم است افرادی که تاکنون واکسن نزده اند نسبت به تزریق واکسن خود اقدام کنند . 
زیویار خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی های وزارت بهداشت، در افرادی که واکسن تزریق کرده اند نسبت به دیگران ۸۸% ایمنی بیشتری در مقابله با بیماری وجود دارد و مرگ ناشی از بیماری در این افراد فقط ۱۲ درصد گزارش شده که این موضوع از اهمیت واکسن در مقابله با بیماری حکایت دارد . 
وی در پایان تاکید کرد: از هم استانی های محترم می‌خواهیم با توجه به شکنندگی شرایط، همچنان نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت بهداشت فردی اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام/