کتاب‌های «۷۰ ترانه لکی و لری خرم‌آبادی» و «کمانچه‌نوازان لرستان (ردیف میرزا عبداله)» پژوهش و نگارش «حجت‌اله ندری» در خرم آباد رونمایی شد.

به گزارش خبرافلاک؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، در آیین اختتامیه‌ی جشنواره کمانچه‌نوازان لرستان، با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، مدیر  کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون هنری و سینمایی اداره کل و اساتید برجسته موسیقی لرستان از دو کتاب حوزه موسیقی لرستان رونمایی شد.

“۷۰ ترانه لکی و لری خرم‌آبادی” در قطع رحلی با ۸۸ صفحه و ” کمانچه‌نوازای ردیف میرزا عبدالله به روایت نورعلی‌خان برومند ” در قطع رحلی با ۲۵۶ صفحه به همراه فایل صوتی، کتاب‌های رونمایی شده در این مراسم بودند که توسط انتشارات هاویر خرم‌آباد به بازار نشر عرضه گردید.

حجت‌اله ندری در این خصوص گفت: با توجه به علاقه‌مندی تعداد زیادی از جوانان و کودکان کشورمان به کمانچه‌نوازی، این دو اثر را با هدف کمک به این عزیزان و با استفاده از تجربیات خود و طی چندین سال شاگردی استاد بزرگوارم آقای درویش‌رضاخان منظمی و گوش دادن به آثار صوتی شادروان نورعلی‌خان برومند و استاد علی‌زاده تهیه و به نگارش درآورده ام.

علی‌اکبر شکارچی از استادان بنام موسیقی لرستان و از داوران جشنواره کمانچه‌نوازان تال در پیامی به همین مناسبت آورده است: صمیمانه به همت والای پژوهشگر و نویسنده این دو کتاب درود می‌فرستم و به ایشان با مهر فراوان تبریک می‌گویم و دستان او را به گرمی می‌فشارم. بسیار خوشحالم که هنوز در این سرزمین انسان‌هایی تلاشگر با این حد از توانایی رو به افزون هستند، آنانکه چنین کار عظیمی را به سرانجام رسانده‌اند می‌دانند که چقدر زحمت جانکاه به همراه دارد؛ ولی کار با عشق زندگی را روشنایی می‌بخشد و جان را با طراوت می‌کند. امیدوارم تلاش این هنرمند ارجمند با اقبال عمومی روبرو شود و به دانش و فهم موسیقی محلی و موسیقی دستگاهی ایران بیافزاید.

انتهای پیام/