نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مردم بصیر و انقلابی لرستان از بیکاری جوانان، تورم، عدم رونق مطلوب کسب و کار، کارگاه‌ها و کارخانه‌های تعطیل شده، عدم تخصیص بی منطق آب و عدم تکمیل سدها رنج می‌برند.

به گزارش خبرافلاک؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در گردهمایی فصلی ائمه جمعه استان لرستان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته  وحدت اظهارداشت: ائمه جمعه استان لرستان در قرارگاه فرهنگی نماز جمعه و ارتباطی که در همه ایام با مردم دارند با معرفت افزایی، آگاهی بخشی و بصیرت دادن در مسائل  فرهنگی، دینی، سیاسی و اجتماعی طی ۴۱ سال گذشته نقش بی‌بدیلی را ایفا کرده‌اند. 

وی افزود: دعوت خویشتن و سپس مردم به تقوای الهی، ترویج اعتقادات، گسترش احکام اسلامی و اخلاق اسلامی وظیفه‌ای بوده که ائمه جمعه استان  لرستان به طور مستمر انجام داده‌اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: معرفت افزایی و آگاهی بخشی  ائمه جمعه هیچ گاه تحت تاثیر جناح‌های  سیاسی و برخی رویدادهای  زودگذار قرار نگرفته است و برخی ائمه جمعه بیش از ۲۰ سال با تمام فراز و فرودها این سنگر را حفظ کرده‌اند. 

وی رسالت مهم ائمه جمعه و روحانیت را جریان سازی سالم فرهنگی، دینی تاثیر  گذار دانست و بیان کرد: جریان سازی سالم فرهنگی، دینی تاثیر گذار نیازمند بسترها و ابزارهایی است و به طور یقین  پیوند دستگاه‌های فرهنگی و دولتی  استان با ائمه  جمعه می‌تواند جریان با سرعت و موفقیت بیشتری  به اهداف نائل کند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: برخی دستگاه‌ها و موسسات فرهنگی  و دولتی هستند که می‌توانند ائمه جمعه  را در شهرهای استان برای رسیدن به نقطه مطلوب یاری کنند. 

وی تصریح کرد: ائمه جمعه در شرایطی مشغول به انجام وظیفه شده‌اند که مردم بصیر و انقلابی  استان از بیکاری جوانان، تورم، عدم رونق مطلوب کسب و کار، کارگاه‌ها و کارخانه‌های تعطیل شده، عدم تخصیص بی منطق آب، عدم تکمیل  سدها، عدم آبیاری شبکه آبیاری از سدها به دشت‌های وسیع، نبود صنایع تبدیلی، فعالیت‌های نیمه کاره و ده‌ها ترک فعل و خسارات ناشی از سیل رنج می‌برند و ائمه با کار شبانه روزی تلاش کردند پیوند مردم را با نظام حفظ کنند. 

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: طی سال‌های اخیر علی‌رغم مشکلات فراوان ائمه جمعه با استقامت وظیفه ترسیم شده از طرف مقام معظم رهبری که بر عهده آنها گذاشته شده است  به نحو احسن انجام دهند. 

وی  اظهارداشت: مردم شجاع و دلاور استان لرستان آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی را می‌شناسند و به آنها علاقه دارند و در مسیر رسیدن به آرمان‌ها مستحکم ایستاده‌اند که نمونه بارز آن ۶۳۰۰ شهیددفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، امنیت و سلامت است. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: مردم استان لرستان از فساد، تبعیض، فاصله  طبقاتی، حاکمیت روابط بر ضوابط، جذب نیروی بدون قاعده تحت عنوان قراردادی، حجمی و شرکتی بیزار هستند و از طرفی دیگر از مبارزه با فساد، اعمال قانون مقتدرانه در برابر سودجویان و کسانی که شیفته خدمت به خود هستند نه محرومین و بسط عدالت اجتماعی استقبال می‌کنند. 

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: متاسفانه اعتماد عمومی مردم استان لرستان آسیب دیده و راه ترمیم این آسیب  عمل به وعده‌هایی است که دولت سیزدهم و  استاندار به عنوان نماینده دولت در استان است باید با  اجرای وعده‌ها و برقراری  عدالت اجتماعی اعتماد را  به مردم را بازگردانند.

وی بیان کرد: برای به دست آوردن اعتماد مردم و  اجرای وعده‌های دولت  باید مدیران انقلابی و قوی برای برقراری عدالت اجتماعی مستحکم در برابر تبعیض‌ها بایستند، اهل کار  و تلاش مضاعف و جهادی باشند و با هر گونه شائبه ویژه خواری، جذب نیرو بدون واسطه و همراه با تبعیض مقابله کنند و همچنین شجاع، انقلابی، جهادی، دانا و توانا، با نشاط، پر انگیزه، اهل پیگیری، صادق، مسئولیت پذیر، عدالت خواه و اهل حضور در میدان کار و تلاش باشند. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: مردم استان لرستان نگاهشان به ائمه جمعه استان است و می‌گویند ما را به انتخابات فراخوان کردید و حال منتظر تحول همراه با جهش در استان  هستیم چرا که استان لرستان با داشتن ظرفیت‌های فراوان می‌تواند به جایگاه واقعی خودش نائل شود. 

وی تصریح کرد: در راه رسیدن به اهداف استان ائمه جمعه  همچون گذشته وظیفه  هم افزایی با ریاست جمهور، هیئت دولت، استاندار در اجرای برنامه‌ها را دارند البته نظارت، هدایت،مطالبه گری، نقد منصفانه مبتنی بر اخلاق  همراه با ارائه راه کارها نیز جزء وظایف ائمه در گذشته بوده و هست.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم