استاندار لرستان گفت: مشکلات این استان انباشته شده از گذشته است که رفع آن از عهده یک شخص به تنهایی خارج است و با انسجام، همدلی و اتحاد برطرف می‌شود.

به گزارش خبرافلاک؛ “فرهاد زیویار” با اشاره به ضرورت هدف گذاری در برنامه ها افزود: در گام اول از فرمانداران خواستیم که گزارشی از مهمترین مشکلات شهرستان ها ارائه دهند و در این راستا به منظور بررسی مشکلات در بازه زمانی مشخص از شهرستان ها بازدید به عمل خواهد آمد تا به صورت ملموس این مسائل را بررسی کنیم.

استاندار لرستان ادامه داد: رسیدگی به مشکلات استان صرفاً در ساعات اداری نخواهد بود و باید بر انجام اقدامات فراتر از توانایی ها و قابلیت های گذشته در دستور کار قرار گیرد.

زیویار گفت: اجرای سد معشوره بعنوان یک مطالبه عمومی و حق قانونی می‌تواند لرستان و کوهدشت را متحول کند و با تکمیل آن هزاران هکتار از اراضی لرستان مشروب خواهد شد.

وی با بیان اینکه لرستان ۱۲ میلیارد متر مکعب روان آب دارد اما سهم لرستان کمتر از یک و نیم میلیارد متر مکعب است، این مقدار را ناکافی دانست و گفت: ادعا نداریم همه این آب سهم لرستان است اما این مقدار خیلی کم است و لرستان استحقاق بیشتری دارد.

وی گفت: ذخیره آب در لرستان باعث می‌شود که مناطق و شهرستان های پایین‌دست با تهدید سیل مواجه نشوند.

زیویار افزود: به منظور توسعه بخش کشاورزی و صنایع تکمیلی و جلوگیری از مهاجرت و خروج نیروی انسانی نخبه باید آبادانی ایجاد کرد و کوهدشت به عنوان قطب کشاورزی لرستان مطرح است به عنوان مثال انار کوهدشت در ایران نمونه ندارد و باید از اقلیمی که خداوند در اختیار ما قرار داده به نحو مطلوب استفاده کرد.

استاندار لرستان با اشاره به سفرهای درون استانی گفت: در لرستان صدها پروژه داریم که با پنج تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل ناکارآمدی، پروژه ناقص و عدم مدیریت منابع متوقف شده و موجبات عدم توسعه یافتگی استان را فراهم کرده اند.

زیویار بیان کرد: ما موظف هستیم به اسم استاندار بومی، نهایت تلاش خود را انجام دهیم و لازم است در این راه با انسجام همکاری و همیاری و استفاده از همه ظرفیت های استان به یک تجربه خوب برسیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا