محمد مهدی تقی زاده کارشناس حقوقی گفت:افراد برای جلوگیری از کلاهبرداری در خرید و فروش ملک باید نکاتی را رعایت کنند تا دچار مسائل و مشکلاتی از جمله کلاهبرداری و خرید مال غیر نشوند.


به گزارش خبرافلاک با توجه به عدم آگاهی مردم نسبت به مباحث حقوقی و بروز برخی مشکلات در این رابطه، بر آن شدیم تا ساعاتی از هر هفته را با بیان سلسله مباحث دانش حقوقی از جانب کارشناسان حقوق و جزا در کنار شما باشیم،.در هشتمین نشست کارشناس حقوقی مارا با قوانین خرید و فروش ملک آشنا می کند.


محمد مهدی تقی زاده؛کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: معامله ملک بایددر بنگاه دارای مجوز و با کدرهگیری انجام بگیرد. درغیر این صورت خرید و فروش ملک به صورت دستی و بدون ثبت قانونی موجب مشکلات زیادی برای طرفین می شود.

وی افزود: معامله بایددر دفتر ثبت اسناد با حضور دوشاهد انجام بگیرد.

کارشناس حقوق عنوان کرد: قرارداد را باید در سه نسخه تنظیم وبه خریدار،فروشنده و بنگاه دار یا دفتر ثبت اسناد رسمی داده شود.

تقی زاده خاطر نشان کرد: علاوه بر امضا،درج اثر انگشت فراموش نشود و حتما تاریخ دقیق قراداد در سند معامله نوشته شود.

وی بیان کرد:به هیچ وجه جای خالی در متن قرارداد باقی گذاشته نشود و در صورت رد و بدل شدن چک و سفته حتما اطلاعات دقیق آن ها از جمله تاریخ،مبلغ و شماره سریال در قرارداد ذکر شود.

کارشناس حقوق گفت: نکته مهم در بحث قرادادهای خریدوفروش ملک این است که هرگز هیچ قراردادی را بدون مطالعه کامل امضاء نکنیم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : مژگان بیرانوند