مسئول گروه جهادی خادمان ملت لرستان گفت: در راستای جهش تولید مسکن ،ایده طرح بزرگ طلوع فجر را جهت ساخت مسکن ارزان قیمت برای اقشار نیازمند درلرستان پیشنهاد داده ایم.

احمد خادمی در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت:هدف اصلی این طرح فراهم‌ کردن مسکن اجتماعی ارزان برای قشر متوسط و ضعیف جامعه ، راه اندازی شرکت های تعطیل شده استان از جمله صدر فولاد ، سامان کاشی و …  اشتغالزایی و استفاده از نیروهای صد در صدی بومی درلرستان است.

وی افزود: با توجه به چالش های هرساله مردم و تورم در بحث مسکن، درلرستان بسیاری از خانواده ها باید هرساله مبلغ بسیاربالایی را به رهن واجاره خانه اضافه کنند. بخش اصلی درآمد خانوارهای فاقد مسکن برای اجاره  بها صرف می شود که این امر آن ها را با یک فشار روحی ، روانی و اجتماعی رو به رو می کند.

خادمی عنوان کرد: با توجه به مطالعه بخشنامه جهش تولید مسکن، که یک طرح دلسوزانه، کارشناسی شده ، کامل و عملیاتی است و همچنین دستورالعمل های قاطع و انقلابی این بخشنامه، طرح مسکن طلوع فجرلرستان را پیشنهاد داده ایم.

دبیرحزب ایران جوان استان لرستان تصرح کرد: طرح جهش تولید مسکن نشان می دهد که هدف اصلی دولت مردمی سیزدهم به معنی واقعی کلمه، خانه دار شدن عموم مردم است. بنابراین؛ بعد از چند مدت مطالعه و بررسی میدانی و ارزیابی تهدیدها و فرصت ها در بحث مسکن و بررسی پروژه های دولت های گذشته به این نتیجه رسیدیم که با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب،جز با کار جهادی به نتیجه نخواهیم رسید.

ایده پرداز طرح طلوع فجر لرستان افزود:دراین راستا، تصمیم به طراحی یک طرح جهادی  عملیاتی گرفتیم تا براساس آن باهمت و تلاش گروه های جهادی درجهت ساخت مسکن نیازمندان درلرستان جهش ایجاد کنیم.

خادمی با بیان اینکه دولت جدید با انبوهی از انتظاراتی مرتبط با پروژه های مسکن روبرو شده است که از وعده‌های پوچ دولت های گذشته نشئت می‌گیرند،اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم حل این مشکل بزرگ را نباید تنها به گردن دولت انداخت و انتظار داشته باشیم که بدون همت و کمک دلسوزانه جوانانی که داعیه انقلابی و جهادی گری دارند به نتیجه برسد.

وی افزود: طرح مسکن طلوع فجرنیازمند کاری کارشناسانه و مدیریتی جهادی است. بنا براین با دعوت و بهره‌گیری از کارشناسان و تحصیلکرده‌های مهندسی عمران و متخصصان حوزه شهرسازی و جهادگران در صحنه  اقدام به برگزاری جلسات در جهت همفکری همه جانبه می کنیم.

خادمی عنوان کرد: این ایده، با تدوین نقشه راه و خط مشی‌ کاملی که هم تخصص کارشناسان در آن دیده شده و هم مدیریت جهادی در آن جای دارد، با تمام توان و دارای تیمی متشکل از جوانان متخصص ، متعهد و انقلابی و با بارعلمی و تجربه بالا در سطح ملی جهت عملیاتی شدن دراستان لرستان اعلام آمادگی می کند.

وی تصریح کرد: این گروه جهادی قادر است تا سالانه تعداد ده ها هزار واحد مسکن اجتماعی ارزان قیمت با کیفیت و استانداردهای ملی را در قالب جهش تولید مسکن و طرح بزرگ طلوع فجر در استان لرستان پیاده‌سازی کند.

خادمی افزود: تمامی برنامه‌ها و نظرات کارشناسی و نقشه راه ایده طرح طلوع فجردر دسترس مسئولین قرار می گیرد و در صورتی که هرصاحب ‌نظری تمایل داشته باشد که ما را در این امر خطیر مشاوره دهد با کمال میل حاضر به اشتراک‌گذاری این طرح بزرگ جهادی هستیم.

مسئول گروه جهادی خادمان ملت لرستان  اظهار داشت:قطعا، به سرانجام رساندن این پروژه عظیم جهادی نیازمند همراهی مکمل وزارت راه و شهرسازی، معاونت اقتصادی ریاست جمهوری، وزارت کشور و استاندارلرستان است.

خادمی افزود: امید است با اجرای این طرح ،شاهد اشتغال‌زایی پایدار و رفع مشکل مسکن درلرستان باشیم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : مژگان بیرانوند