نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد با صدور پیامی، فاجعه تروریستی در قندوز و قندهار افغانستان، را محکوم کرد.

به گزارش خبرافلاک حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی با صدور پیامی، فاجعه تروریستی در قندوز و قندهار افغانستان، را محکوم کرد.

متن پیام نماینده ولی‌فقیه در لرستان به شرح ذیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«وَمَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا»

فاجعه غمبار و جانسوز شهادت و جراحت جمع کثیری از مردم مظلوم و مسلمان افغانستان در نماز جمعه شیعیان قندهار، به فاصله کوتاهی از فاجعه دردناک نماز جمعه شیعیان قندوز و در ایام ربیع المولود و در آستانه هفته وحدت امت اسلام، دوباره مایه خشم مسلمانان، آزادگان و مراجع و علما حوزه‌های علمیه جهان شد.

بی‌شک این اقدامات مخرب و ناجوانمردانه انتحاری، هدفی جز اخلال در وحدت و انسجام جامعه شیعه و سنی و ملتهب نمودن امنیت روانی مردم افغانستان ندارد؛ لازم است حکومت افغانستان با هوشیاری و سرعت عمل نسبت به شناسایی و مجازات این عاملان تروریست اقدام کرده و امنیت مساجد و مراکز دینی شیعه و سنی را تأمین کند.

مستکبران عالم آمریکای جنایتکار و اشغالگران و گروه‌های متحجر و افراطی خصوصا داعشی‌ها، در ویرانی‌ها و آوارگی مسلمانان بلاد اسلام به‌ویژه سرزمین مظلوم افغانستان، نقش اساسی دارند و حاکمان افغانستان که مکرر وعده تامین امنیت و رفاه و پیشرفت را داده اند باید پاسخگو و پیگیر جنایات پی در پی تروریست‌های جنایتکار بر ضد مسلمانان به‌ویژه شیعیان افغانستان باشند.

تامین امنیت برای مردم و شکل‌گیری دولتی فراگیر با مشارکت همه مردم، اقوام، مذاهب و جریان‌های اصیل سیاسی مبتنی بر آراء مردم و بازسازی کامل افغانستان و بر اساس مردم‌سالاری دینی، اسلام، عدالت، آزادی و پیشرفت همه‌جانبه است.

اینجانب به نمایندگی از مردم استان لرستان ضمن محکوم کردن این اقدام شنیع و اعلام حمایت خود از مسلمانان و شیعیان مظلوم افغانستان، مصیبت وارده را به مردم شریف، نجیب، شجاع و مظلوم افغانستان، علما و بزرگان آن مرز و بوم، بازماندگان محترم شهدا و مجروحان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای شهدای این حادثه علو درجات و برای مجروحان سلامتی و عافیت درخواست می‌کنم.

انتهای پیام/