نماینده مردم خرم آباد گفت: اگر مجلس و دولت همدل و صادق باشند و ساختاربودجه را به سمت برنامه محوری و عدالت‌محوری و آمایش جغرافیایی و به‌دور از شعارزدگی پیش ببرند بن‌بست مسائل و مشکلات پروژه‌های حوزه های انتخابیه حل می شود.

مهرداد ویسکرمی درگفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: امیدواریم دولت هرچه سریع‌تر تغییرات مدیریتی را به ثبات برساند. متأسفانه مسائل و مشکلات بودجه و اعتبارات همیشه مطرح است و امید است با پیوستن ایران به توافق شانگهای و توافقاتی که دولت با کشورهایی مانند چین داشته جذب سرمایه‌گذار خارجی صورت بگیرد تا برخی پروژه‌های خرم‌آباد و استان که گره کور خورده اند با جذب سرمایه‌گذار خارجی و بخش خصوصی مشکلاتشان حل شود.

وی افزود: دولت سیزدهم مۤصِر به فعالیت است ولی متأسفانه بحث تحریم‌ها همچنان مطرح بوده. تنها راه نجات کشورکه مورد تاکید است اینکه ساختار بودجه اصلاح شود.

ویسکرمی عنوان کرد: برای تکمیل پروژه راه آهن خرم‌آباد چهار تا پنج هزار میلیارد اعتبار  نیاز است .فعلا ۲۰۰میلیارد اعتبار هزینه‌شده ولی حدود ۴۰ درصدکار محقق شده‌است .

وی تصریح کرد: ۸۰میلیارد تومان این پروژه منتظر اعلام وصول است .برای تکمیل راه آهن خرم آباد یا باید سرمایه‌گذار خارجی پای کار بیاید تا کار را تمام کند یا صنایع استان راه بیفتد تا با مشارکت بخش خصوصی اعتبار لازم به پروژه تزریق شود .

ویسکرمی افزود: با رایزنی هایی که صورت گرفته از وزیرراه قول گرفته‌ایم به‌صورت جدی به پروژه راه‌آهن ورود پیدا کند. سازمان برنامه و بودجه کشور و مجلس شورای اسلامی نیز در جلساتی مقرر کردند ساختار بودجه اصلاح شود تا بخش صنعت و اقتصاد ثبات داشته و رونق بیابد.

نماینده مردم خرم آباد دوره و چگنی اظهار داشت: در ادامه روند ساخت کارخانه سیمان خرم آباد در دوره استاندار سابق با مدیران جلساتی داشتیم.متأسفانه استاندار جدید که آمده‌اند هنوز بحث تغییرات مدیریتی در استان مشخص نشده‌است .ولی در گذشته جلساتی دراین زمینه داشته ایم.

 ویسکرمی افزود: در مورد مجتمع سبزی پرور جلسات و توافقاتی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ورزش و جوانان و مسکن و شهرسازی استان داشته‌ایم .در طول یکی دو هفته آینده ورزش و جوانان جلساتی تشکیل می‌دهد .ما هم در تهران از طریق وزارت‌خانه پیگیرهستیم و تقریباً به جاهای خوبی رسیده‌ایم.

وی عنوان کرد: در حوزه آب و تخصیص حقابه استان با نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌هایی که به وزارت نیرو داشته‌ایم خواستاراین شده ایم که تحقیق و تفحص از دولت پنجم تا دولت دوازدهم صورت بگیرد.این ظلم تاریخی به استان را برنمی‌تابیم و مصر هستیم عاملان این قضیه پیدا و براساس حکم قضایی با آن‌ها برخورد شود.

ویسکرمی تصریح کرد: امیدواریم با رایزنی‌ها و پیگیری‌های وزارت نیرو بحث تخصیص آب لرستان  به‌جد مورد توجه قرار گیرد و حق استان برگردانده شود .

نماینده مردم خرم آباد بیان داشت: در پیگیری مجتمع تولیدی پارسیلون هیئت‌مدیره جدید تشکیل و ثبت‌شده و رسمیت پیدا کرده‌است. حسابرسی‌ها از هیئت‌مدیره قبلی گرفته شده و تحویل هیئت‌مدیره جدید داده شده‌ ومنتظرتایید وضعیت حسابرسی‌ها هستیم.

 وی افزود:هتل صخره‌ای خرم آباد نیز درگیرودارماده صد شهرداری مانده ولی بقیه کارهایش ازطریق مسکن و شهرسازی انجام‌گرفته  شده است.

ویسکرمی با اشاره به اهمیت پروژه فولاد خرم آباد دراقتصاد و اشتغال استان اظهار داشت: فولاد خرم‌آباد با پیگیری‌هایی که صورت‌گرفته قول داده شده ان‌شاءالله دی‌ماه سال جاری به‌صورت آزمایشی وارد چرخه تولید شود و کارگران به سر کارشان برگردند چه آن‌ها که همچنان بیکارند و چه آن‌هایی که خارج از استان هستند .

وی افزود: اگر فولاد به سمت ذوب پیش برود چند هزار اشتغال ایجاد می‌شود چون بخش اقتصادی و درآمدزایی فولاد همین بخش ذوب است.

ویسکرمی عنوان کرد:شیلات سفیددشت نیزسرمایه‌گذاربخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است با چند صد میلیارد اعتبار آورده منتظر تصویب نهایی در دولت است.

وی تصریح کرد:پیش بینی شده با راه‌اندازی شیلات سپیددشت بیش‌از هزار نفر ایجاد اشتغال در بخش پاپی صورت بگیرد.

انتهای پیام/