رئیس اداره نظارت بر بازآفرینی شهری راه و شهرسازی لرستان گفت: ۱۰ پروژه بازآفرینی شهری در استان در حال انجام است.

به گزارش خبرافلاک رئیس اداره نظارت بر بازآفرینی شهری راه و شهرسازی لرستان گفت: ۱۰ پروژه بازآفرینی شهری در استان در حال انجام است.

احسان درویشیان در خصوص پروژه‌های در حال احداث حوزه بازآفرینی شهری لرستان، اظهار کرد: توجه به بافت‌های فرسوده و قدیمی و رفع ناپایداری آنها،  موضوعی جدی و محوری است که در راه‌و شهرسازی به آن توجه شده و اقداماتی در این راستا انجام و یا در حال انجا است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰ پروژه با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان در حال احداث است که از این تعداد، سه پروژه در خرم‌آباد، یک مورد الیگودرز، دو پروژه کوهدشت،  دو پروژه بروجرد  و دو پروژه  در شهرستان دورود هستند.

رئیس اداره نظارت بر بازآفرینی شهری راه و شهرسازی لرستان اضافه کرد: پروژه‌های خرم‌آباد شامل مرمت خانه تاریخی چنگایی( ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی)، اجرای دیوار پیش ساخته بتنی جنب قبرستان فلک‌الدین (۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی)، بهسازی معابر پله‌ای کرگانه خرم‌آباد (۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی) بوده است.

درویشیان عنوان کرد: در شهرستان کوهدشت احداث پارک محله‌ای تازه آباد با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی و کف‌سازی محله بند ساحلی با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام است.

وی اظهار کرد:  کف‌سازی محله خوش‌بین با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی و مجتمع ورزشی محله علی‌آباد در شهرستان بروجرد از جمله پروژه‌های در حال احداث حوزه بازآفرینی شهری در شهرستان بروجرد است.

رئیس اداره نظارت بر بازآفرینی شهری راه و شهرسازی لرستان آسفالت پشت کمربندی الیگودرز از پروژه‌های بازآفرینی در دست اقدام است، افزود: احداث کانال سنگی محله انگشته با ۴۰ درصد پیشرفت فیزکی و آسفالت معابر محله ناصرالدین با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی از جمله پروژه‌های در دست اقدام در دورود است.

درویشیان یادآور شد: تاکنون پروژه‌هایی برای پنج شهرستان استان تعریف شده که تحویل موقت شده و یا به بهره‌برداری رسیدند.

به گزارش ایسنا، کارشناسان فن معتقدند، بازآفرینی شهری فراتر از اهداف، آرمان‌ها و دستاوردهای نوسازی شهری عمل می‌کند و بر این مسئله دلالت دارد که به هر رویکردی در مواجهه با مسائل موجود در شهرها باید در مدت طولانی‌تر و به طور راهبردی به ساخت ذهنی اهداف بپردازد.  

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا