استاندار لرستان گفت: پایین آمدن آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان ، حاصل اجرای صحیح واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

به گزارش خبرافلاک؛ فرهاد زیویار” در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: در جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مباحث مختلفی مطرح شد که راهپیمایی روز سیزدهم آبان ماه از مهمترین موضوعات مورد بحث بود و با تصمیم ستاد مقرر شد راهپیمایی صرفا در قالب برگزاری مراسم یا همایش در اماکن روباز و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام شود.
وی ادامه داد: برگزاری نماز جمعه از دیگر نکات مورد بحث در این جلسه بود که البته با توجه به شرایط نسبتاً مطلوب استان، نماز جمعه بدون هیچ مشکلی و با رعایت کامل دستورالعمل ها برگزار می گردد.
وی در خصوص محدودیت های منع تردد شبانه افزود: در خصوص ترددهای شبانه، این محدودیت کما فی السابق به قوت خود باقی است و تداوم خواهد یافت و در صورت تخطی از مصوبه ستاد ملی، متخلفین با جریمه مواجه خواهند شد.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه در ابتدای سال جاری آمار مبتلایان و مرگ بر اثر بیماری کرونا چهار برابر شرایط کنونی بود ادامه داد: پایین آمدن آمار مبتلایان و مرگ و میر در استان به دلیل انجام واکسیناسیون های اخیر و رعایت پروتکل های بهداشتی است که ضرورت دارد واکسیناسیون هم‌استانی ها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
زیویار اظهار داشت: گزارشات واصله به ستاد استانی مقابله با کرونا از عدم رغبت و استقبال کم اصناف استان از واکسیناسیون حکایت دارد که لازم است به منظور جاری و ساری شدن رونق در کسب و کار، در زمینه واکسیناسیون به موقع اهتمام بیشتری به عمل آید.
وی گفت: در شرایط کنونی آمار مبتلایان و مرگ ناشی از بیماری کرونا در استان به نسبت میانگین کشوری در وضعیت مطلوب تری قرار دارد که امیدواریم با استقبال اصناف از واکسیناسیون، این روند بیش از پیش کاهشی تر شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا