انبار علوفه واقع در ابتدای جاده خرم آباد به بیرانشهر طعمه حریق شد که توسط آتشنشان های خرم آبادی مهار شد.

به گزارش خبرافلاک به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد، مهرداد علی پناه با اشاره به وقوع حادثه حریق گسترده در انبار علوفه یک واحد دامداری، اظهار کرد: این حادثه در ساعت ۲۳:۴۲ روز پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ به مرکز ۱۲۵ سازمان آتش نشانی خرم آباد گزارش داده شد.

وی با اشاره به محل وقوع حادثه، ادامه داد: حریق گسترده در انبار علوفه یک مجتمع دامداری در ابتدای جاده خرم آباد به بیران شهر به وقوع پیوست.

رییس سازمان آتش‌نشانی با بیان این که اطفای این حریق و پاکسازی محل آن حدود سه ساعت طول کشیده است، خاطرنشان کرد: نیروهای آتش‌نشانی بلافاصله از ایستگاه های شماره یک و دو با خودروهای اطفائیه‌ سنگین و هچنین دو دستگاه تانکر آبرسانی از ایستگاه های شماره دو و هفت جهت پشتیبانی به همراه معاون عملیات سازمان به محل حریق اعزام شدند و با تلاش زیاد گسترش آتش را مهار کرده و از سرایت شعله به دامداری همجوار محل حریق جلوگیری کردند.

علی پناه با توضیح این که با سرعت عمل اکیپ اعزامی و تخلیه سریع دامداری دام‌ها آسیب ندیدند، افزود: افراد باید در انبارداری علوفه در خصوص رعایت فاصله بین دپوهای کاه و علوفه همچنین روشن نکردن آتش در مجاورت علوفه‌ها و نبود سیم برق در حوالی آنها دقت لازم را داشته باشند. وی در پایان بیان کرد علت حادثه نیز توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی است.

انتهای پیام/