رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۲۶هزار تن انواع بذر آبی و دیم گندم برای کشت پاییزه امسال بین کشاورزان استان توزیع می‌شود.

به گزارش خبرافلاک؛ به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان ؛اسفندیار حسنی مقدم اظهار داشت: باتوجه به اینکه در آستانه فصل زراعی امسال و کشت محصولات پاییزه بخصوص گندم و جو قرار داریم ۲۶ هزار تن انواع بذر آبی و دیم گندم ویژه مناطق سردسیر و گرمسیر استان تهیه شده است.

وی افزود: همچنین ۹۵ هزار تن انواع کودهای شیمیایی شامل ۷۳ هزار تن کود ازته، سه هزار تن کود پتاس و ۲۰ هزار تن کود فسفاته تامین شده است.

حسنی‌مقدم با بیان اینکه به ازای هر هکتار زمین آبی ۲ کیسه و به ازای هر هکتار زمین دیم یک کیسه کود شیمیایی به کشاورزان داده می‌شود گفت: چنانچه کشاورزان اقدام به کشت کلزا نمایند به ازای هر هکتار ۶ کیسه و به ازای هر هکتار مزارع بذری چهار کیسه کود سهمیه ای به آنان تعلق می گیرد و هیچگونه کمبودی در زمینه تامین و توزیع بذر و کود وجود ندارد.

وی ادامه داد: بذر و کود در سال های گذشته به صورت حواله‌ای و دستی توزیع شده است ولی در سالجاری از طریق سامانه توزیع می شود و کشاورزان می توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی و ارائه کد ملی بر اساس سطح زیر کشت محصول و اراضی زراعی سهمیه خود را به سهولت دریافت نمایند.

وی اظهار کرد: امسال ۲۳۶ هزار هکتار گندم، ۱۴۰ هزار هکتار جو، ۹۰ هزار هکتار نخود و پنج هزار هکتار کلزا در لرستان کشت می‌شود.

انتهای پیام/