ویسکرمی، نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  شخصا پیگیرمسائل کارگران بام خرم آباد است،اظهار داشت: کارگران با مراجعه به دفتر نماینده پیگیر مطالبات خود باشند و بنده قول می دهم درحد توان و تا جایی که حدود اختیارات است پیگیر مشکلات آن ها باشم.

مهرداد ویسکرمی در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: درجلسه ای که با مدیرکل منابع طبیعی استان،نمایندگان کارگران بام و پیمانکار پروژه در خرم آباد داشتیم، قرار برپیگیری همه جانبه برای برطرف شدن مسائل و مشکلات و پرداخت معوقات گذشته کارگران شد.

وی افزود: متاسفانه به دلیل عدم تعهد پیمانکار قبلی ، معوقات کارگران بام خرم آباد پرداخت نشده و کارگران همچنان پیگیر مطالبات خود هستند.

ویسکرمی عنوان کرد:پیمانکار قبلی به دلیل عدم پرداخت معوقات و مطالبات کارگران از نظر حقوقی توسط اداره کل منابع طبیعی استان تحت پیگرد قضایی است. پیمانکار جدید هم تا شهریورسال  جاری تمام مطالبات کارگران را پرداخت کرده است.

وی تصریح کرد:بودجه اختصاص داده شده به پیمانکار قبلی توسط اداره کل منابع طبیعی استان مسدود و بلوکه شده تا مسائل حقوقی  فی مابین حل شود.

نماینده مردم خرم آباد درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عدم تامین بودجه دولتی، دولت از طریق اوراق سه ساله، پیمانکاران بخش خصوص را به کار می گیرد و چون اوراق به سختی نقد می شوند، پیمانکاران زیر بار مسئولیت نمی روند و منجر به ایجاد مسائل و مشکلاتی ازاین دست با کارگران می شوند.

وی افزود: اوراق تا سال۱۴۰۳ اعتبار مالی دارند و نهایت نقدینگی آنها بین ۳۰تا ۴۰درصد است به همین دلیل پیمانکاران با مشکل اعتبار مواجه می شوند.

ویسکرمی عنوان کرد: با توجه به وضعیت بودجه کشور، مدیران براساس قانون، کار را  به پیمانکاران بخش خصوصی واگذار می کنند این درحالی است که پرداخت تمام معوقات و مطالبات حقوقی کارگران برعهده پیمانکار است و مدیران دراین زمینه تعهدی ندارند.

وی تصریح کرد: نمایندگان کارگران بام خرم آباد باید متوجه باشند که با ایجاد تنش و تجمع در اداره کل منابع طبیعی استان نمی شود پیگیر مطالبات بود و باید درفضایی همدلانه ،مشکلات را برطرف کرد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس با بیان اینکه  شخصا پیگیرمسائل کارگران بام خرم آباد هست،اظهار داشت: کارگران با مراجعه به دفتر نماینده پیگیر مطالبات خود باشند و بنده قول می دهم درحد توان و تا جایی که حدود اختیارات است پیگیر مسائل و مکشلاتشان باشم.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی از کارگران  فکرمی‌کنند با تنش و مراجعه‌ مداوم به اداره‌کل و ایجاد اختلال می‌توانند به حقشان برسند درحالی‌که باید بدانند که هم من به‌عنوان نماینده و هم مسئولین منابع طبیعی و شخص مدیرکل پیگیرمشکل آنها هستیم.

 ویسکرمی افزود:اداره کل منابع طبیعی استان از طریق برنامه و بودجه استانداری درصدد است معوقات و مطالبات آن‌ها را تامین کند. با ایجاد تنش و جوسازی در فضای استان و فضای مجازی و رسانه‌ای نمی‌توان کار را پیگیری کرد.

وی بیان داشت: خوشبختانه دربحث بیمه پیگیرمسئله هستیم .ان‌شاءالله مدیران مشکل بیمه کارگران را حل کنند و از منابع مالی منابع طبیعی استان و استانداری معوقات را پرداخت کنند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : مژگان بیرانوند