دبیر شورای فرهنگ عمومی استان لرستان گفت: انقلاب اسلامی فرهنگ ایرانی اسلامی را که سالها تحت استیلای فرهنگ های بیگانه بود، دوباره احیاء کرد.


به گزارش خبر افلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، یکصد و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، با دو دستور کار « بررسی اقدامات انجام شده در حوزه تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور » و همچنین « بررسی روش های نهادینه کردن سبک زندگی ایرانی اسلامی » با حضور تمامی اعضا در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان ضمن قرائت دستور کارهای جلسه و پیگیری مصوبات جلسه قبلی شورا، گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته گام نخست تدوین برش استانی نقشه مهندسی کشور به خوبی برداشته شد و لرستان در میان یازده استان برتر کشور در این زمینه، به همراه استان فارس به عنوان استانهای پیشرو معرفی گردید.

احمد حسین فتایی افزود: اجرای این برش گام بعدی است که پس از رونمایی از آن در چهاردهم آبان ماه مصادف با روز بزرگداشت فرهنگ عمومی، برداشته خواهد شد و این مرحله نیازمند هم افزایی دستگاه های اجرایی استان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به مصوبات آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور، ابراز داشت: بازنگری در اساسنامه شورای فرهنگ عمومی و تاکید بر هم افزایی دستگاه های اجرایی در مرحله دوم برش استانی مهمترین مصوبات این جلسه بود که در دستور کار شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور قرار گرفت.

وی در پایان تصریح کرد: احیاء فرهنگ ایرانی اسلامی مهمترین دستاورد انقلاب بود که نباید به چالش یا نقطه ضعفی برای نظام مبدل شود و این ممکن نمی شود مگر با هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی استانی و کشور در راستای تقویت فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی که در قالب نقشه مهندسی فرهنگی کشور به خوبی بدان پرداخته شده است.

انتهای پیام/