معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: وضعیت کرونا در اکثر شهرستان های استان با توجه به افزایش واکسیناسیون افراد واجد شرایط در حال تغییر از نارنجی به زرد است.

به گزارش خبرافلاک؛ محمود ثمینی در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا افزود: با توجه به افزایش تزریق واکسن و مراقبت های به عمل آمده، وضعیت مطلوب تری به لحاظ رنگ بندی کرونا نسبت به گذشته در لرستان حاکم شده است.
وی اظهار داشت: طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، شهرستانهای خرم آباد، بروجرد و پلدختر همچنان در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان های استان در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارند.
ثمینی با اشاره به اهمیت تزریق واکسن دانش آموزان، افزود: گزارشات واصل شده به ستاد استانی مقابله با کرونا از روند خوب تزریق واکسن به دانش آموزان جامعه هدف حکایت دارد و تاکنون بیش از ۶۰ هزار نفر از جمعیت حدود ۱۴۰ هزار نفری دانش آموزان بین ۱۲ تا ۱۸ سال استان واکسینه شده اند.
معاون استاندار لرستان ادامه داد: از اولیای دانش آموزان تقاضا می شود با توجه به فراهم آمدن تمامی تمهیدات و با مطرح شدن موضوع بازگشایی مدارس، نسبت به تزریق واکسن خود و دانش آموزان در مراکز مشخص شده اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: با آغاز فعالیت دانشجویان مقاطع دکترا و ارشد و دانش آموزان حاضر در برخی مدارس از نیمه مهرماه، تمامی افراد مرتبط با محیط های آموزشی نسبت به تزریق هر ۲ دز واکسن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در خصوص وضع کنترل های هوشمند، بیان داشت: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا موضوع وضع کنترل های هوشمند به عنوان یک راهکار مهم مطرح شد و مقرر گردید در سه استان قزوین، آذربایجان غربی و کردستان این موضوع به صورت آزمایشی اجرا شود و در صورت مثبت بودن نتیجه، طرح مذکور به تمامی استان ها ابلاغ و عملیاتی شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری