نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه استاندار نقطه کانونی تحولات استان است گفت: نباید اجازه بدهیم برخی محرومیت‌های اولیه و شکننده مردم لرستان را در بدترین وضعیت قرار دهد.

به گزارش خبرافلاک؛ آیت الله احمد مبلغی با بیان اینکه استان لرستان در گذر زمان محرومیت‌های زیادی را  چشیده و کشیده است اظهارداشت: با توجه به انتصاب استاندار جدید در لرستان اولین کاری که باید در استان توسط استاندار جدید انجام گیرد این است جاماندگی‌ها وعقب افتادگی‌های استان را به طور ویژه و فوری در دستور کار قرار دهد و رفع شوند تا یک نوع هم سطحی و هم‌سانی حتی نسبی از لحاظ اقتصادی، اشتغال، فعالیت کارخانه‌ها  با برخی استان‌های کشور پیدا کنیم. 

وی افزود: گام دوم برای استاندار جدید که یک نگاه بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت را در برمی‌گیرد این است که باید بر سه محور آب، خاک و هوای لرستان تمرکز شود، خوشبختانه هوای لرستان مشکل خاصی از جهت آلودگی ندارد اما مشکل اصلی لرستان آب و خاک است و باید به گونه‌ای عمل شود که خاک لرستان دچار فرسایش نشود، از دست نرود  و از این خاک برای کشاورزی بهره‌برداری لازم صورت بگیرد.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: با توجه به اینکه خاک لرستان مستعد کشاورزی است پس باید از این  خاک  به نحو احسن بهره‌برداری انجام  گیرد که لرستان را از لحاظ  کشاورزی بی نیاز کند و برای کشور نیز مفید باشد. 

وی بیان کرد: متاسفانه آب لرستان  نیز در حال به هدر رفتن است و باید مانع استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و همچنین مانع هدر رفت آب‌های سطحی استان به دلیل نیمه تمام رها شدن برخی سدهای شد بر همین اساس موضوع آب لرستان باید به طور ویژه در دستور کار استاندار جدید قرار گیرد.

آیت الله مبلغی گفت: متاسفانه طی سال‌های گذشته برای اینکه لرستان به یک استان پذیرای صنعت توریسم شود تلاش قابل توجهی صورت نگرفته، بلکه تنها فهرستی از چشمه‌ها، تالاب ها و قلعه‌های استان ارائه می‌شود و این فهرست کردن‌ها سال‌هاست  تکرار می‌‍‌شود برهمین اساس توجه ویژه به صنعت توریسم استان باید به طور ویژه مورد توجه استاندار جدید قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امنیت استان لرستان از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه استاندار جدید لرستان قرار گیرد تصریح کرد: مردم لرستان  بسیار خونگرم و همواره حافظ امنیت بودند ولی به هرحال باید جهت جلوگیری  ازناهنجاری‌هایی  اخلاقی که می‌تواند امنیت استان را مخدوش کند باید از راه حل‌های مقطعی و زودگذر اجتناب شود و بر این موضوع بیشتر تمرکز شود. 

نماینده مردم لرستان درمجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مردم استان لرستان دارای صفاتی همچون اخلاق اجتماعی، خونگرمی، مهمان نوازی و کرامت اجتماعی هستند در همین راستا هدایت این ظرفیت‌های اخلاقی و بزرگ منشی های استانی زمینه ارتقاء سطح ارتباطات و ظهور و بروز مردم استان را  در فضای اخلاق کشورفراهم می‌کند.

وی اظهارداشت: استان لرستان نیازمند حرکت در جهت تقویت انسجام استانی است در همین راستا همه مسئولان استان می‌توانند این موضوع را به خوبی در دستور کار قرار داده و انجام دهند. 

آیت الله مبلغی افزود: استان لرستان حقیقتا استانی ولایت مدار و برخوردار از مزایای انقلابی و اخلاقی است، نباید اجازه  بدهیم برخی محرومیت‌های اولیه و شکننده مردم این استان را در بدترین وضعیت قرار دهد واین موضوع  باید به صورت فوری‌تر از همه موضوعات و به  طوربسیار ویژه در دستور کار استاندار جدید استان قرار گیرد. 

نماینده مردم لرستان درمجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه استاندار نقطه کانونی تحولات مسائل مذکور است عنوان کرد: خوشبختانه  استاندار جدید لرستان فردی اندیشمند و فرهیخته است برهمین اساس می‌تواند طی  فرآیندی از ظرفیت فرهیختگان، اندیشمندان، متخصصان، عالمان و دانشمندان استان استفاده کند. 

وی بیان کرد:  استان لرستان برای اولین بار یک استاندار از درون خودش پیدا کرده و همین امرمی‌تواند سبب تحرکات مثبتی  در استان شود و اکنون موقع یک یا علی (ع) گفتن و کلید زدن حرکات اساسی  در استان است.

آیت الله مبلغی با اشاره به شاخصه‌های انتصاب مدیران و معاونین استاندار گفت: انتصاب‌ها در لرستان باید بر دو پایه قابلیت‌های ذاتی، اخلاقی و نگاه انقلابی داشتن و همچنین با توجه به  وضعیت حاد استان لرستان باید از حیث محرومیت انتصاب معاونین استاندار و مدیران دستگاه‌های دولتی  به صورت هوشمندانه‌تر، دقیق تر و معنادارتری انجام شود که بتوانند حرکت یکپارچه‌ای را در راستای توسعه استان پیش ببرند.

وی تصریح کرد: استان لرستان نیازمند این است که درمیان مسئولان استان یک سوگند و عهدی شکل بگیرد که هماهنگ با یکدیگر درجهت محرومیت زدایی و توسعه استان قدم بردارند.

نماینده مردم لرستان درمجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی که بنده از گذشته نسبت به استاندارجدید لرستان دارم وی  فردی شایسته، اخلاقی، انقلابی  و دارای دانش اجتماعی خوبی است که همین دانش اجتماعی برای لرستان بسیار می‌تواند کارساز است.

 وی با بیان اینکه  استاندار جدید لرستان توان استفاده از اندیشه‌های مختلف را دارد اظهار داشت: متاسفانه طی سال‌های گذشته متخصصان استان به کار گرفته نشدند و از ظرفیت آنها استفاده نشده است برهمین اساس با توجه به شناختی که از استاندار دارم می‌توانند در زمینه استفاده از ظرفیت متخصصان استان خوب عمل کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم