مدیر عامل شرکت گاز لرستان گفت: امسال ۱۷۰ روستای این استان به شبکه گاز سراسری متصل شده و اکنون ۲ هزار و ۴۲ روستای لرستان از گاز طبیعی بهره‌مند است.

به گزارش خبرافلاک؛ کرم گودرزی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گازرسانی روستایی به بیش از ۹۶ درصد رسیده است، بیان کرد: بدون شک یکی از اهداف اصلی شرکت ملی گاز ایران در گازرسانی به روستاها ایجاد این زیرساخت مهم برای ایجاد انگیزه ماندگاری جمعیت مولد و تاثیرگذار روستایی با هدف رشد اقتصاد ملی، حفظ محیط زیست، خودکفایی، اشتغال روستایی در کنار افزایش رفاه و امکانات لازم برای ارتقای شاخصه های کیفیت زندگی این قشر شریف و عمل به مسوولیت اجتماعی است. 
وی اضافه کرد: شرکت گاز استان یکی از نهادهای خدمات رسان پیشرو در روستاها بوده و این خدمت مهم در جهت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و حفاظت از محیط زیست نقش کلیدی و مهمی داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان اظهار داشت: هم اکنون از مجموع ۲۵ شهر استان ۲۴ شهر از امکان گاز بهره‌مند هستند و ضریب نفوذ گازرسانی شهری در این استان ۹۹.۹ درصد است.

گودرزی با بیان اینکه اکنون ۹۷ درصد مردم لرستان از خدمت گاز برخوردار هستند، افزود: اکنون حدود ۲ هزار روستای این استان گازرسانی شده و عملیات گازرسانی به ۲۵۰ روستای دیگر نیز درحال انجام است.

وی ادامه داد: چهار هزار و ۷۱۰ اشتراک جدید گاز امسال در این استان ایجاد شده و تعداد مشترکان به ۵۶۷ هزار واحد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه یکهزار و ۵۳۲ روستای لرستان در سال های اخیر گازرسانی شده است، یادآور شد: هر ۴۶ ساعت یک روستا در این استان گازرسانی شده است که با این اقدامات، لرستان جزو استان‌های سبز محسوب می‌شود. 

گودرزی اضافه کرد: بیش از ۲ هزار واحد صنعتی و تولیدی لرستان نیز از نعمت گاز برخوردار است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا