مسئول سازمان فضای مجازی سراج لرستان‌ گفت: اسکله دریاچه کیو خرم‌آباد به مدت ۴ روز میزبان موکب واقعیت مجازی است.

به گزارش خبرافلاک؛ علی سبزی به  برپایی موکب واقعیت مجازی در ایام مناسبتی آخر ماه صفر اشاره کرد و اظهار داشت: انیمیش سقا قبل از کرونا در مسیر نجف به کربلا نمایش داده می‌شد.

وی افزود: سازمان فضای مجازی سراج به عنوان تولید کننده این اثر فاخر تصمیم به پخش گسترده سقا در همه استان‌ها دارد که در این راستا  لرستان و شهر خرم‌آباد هم به عنوان یکی از مراکز پخش مجازی گوشه‌ای از رشادت‌های قمر منیر بنی هاشم (ع) در  واقعه کربلا انتخاب شده‌اند.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج در مورد محتوای انمیشن سقا عنوان کرد: انیمیشن سقا اثر منحصر به فردی است که برای نخستین بار و به شکل هنرمندانه  بخشی از حادثه عاشورا و لحظاتی از سقایی حضرت ابوالفضل (ع) و نبرد نابرابر ایشان در مقابل لشگر خصم را به تصویر می‌کشد.

وی در مورد تکنیک پخش و نحوه اکران این انیمیشن تصریح کرد: سقا به شکل سه بعدی در یک موکب روباز اجرا می‌شود و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و نهاد رهبری دانشگاه لرستان، مقدمات برپایی این برنامه فراهم شده است.

سبزی در مورد مکان برگزاری موکب واقعیت مجازی تاکید کرد: این برنامه از امروز سه شنبه ۱۳ مهر تا  ۱۶ مهرماه، عصرها میزبان علاقمندان است و این موکب برنامه در کنار اسکله دریاچه کیو برپا شده است.

انتهای پیام/