نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: لرستان نیازمند تحول همراه با جهش است و فرصت آزمایش و خطا در این استان وجود ندارد.

به گزارش خبرافلاک؛ حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در آیین تودیع و معارفه استاندار جدید لرستان با حضور وزیر کشور در سالن جلسات استانداری بیان کرد: جوانمردی‌ها و جانفشانی‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تقدیم ۶ هزار و ۳۰۰ شهید و هزاران جانباز و آزاده گواهی روشن به وفاداری این مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی اضافه کرد: عشایر لرستان در سال ۴۲ بصورت نامحسوس از بیت مکرم امام راحل در قم پاسداری کردند و این بیانگر پیوند مردم و طوایف لرستان با ولی فقیه و امام راحل و مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این استان اظهار داشت: لرستان استعدادهای فراوانی در صنعت، کشاورزی، دامداری، گیاهان دارویی و معادن دارد اکنون ۲۸ درصد سنگ‌ تزیینی کشور و سه درصد سنگ‌ تزینی دنیا در این استان وجود دارد.

امام جمعه خرم آباد ادامه داد: قطار سازندگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره در حال حرکت است، بیش از سه دهه از جنگ تحمیلی می گذرد و لرستان در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و مردم در اوج نارضایتی هستند و از توسعه نیافتگی، مشکلات و بیکاری رنج می‌برند.

وی یادآور شد: فراوانی آسیب‌های اجتماعی از قبیل قاچاق، مصرف مواد مخدر، اعتیاد، طلاق و سرقت، بیکاری، رکود کسب و کار، کارخانه ها و صنایع تعطیل شده و عدم وجود صنایع تبدیلی حدود هشت هزار میلیارد تومان خسارات باقیمانده از سیل و عدم تخصیص اعتبار عمده ترین مشکلات لرستان است.

وی با بیان اینکه لرستان از استان های پربارش کشور است، گفت: میزان زمین های آبی لرستان ۲۳ درصد در حالی که در کشور این میانگین ۴۶ درصد است و این میزان محرومیت برای جوانان استان قابل قبول نیست و عدم تکمیل سدهای در دست احداث موجب خسارات زیادی به لرستان و خوزستان شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: عدم وجود سد و شبکه آبیاری باعث سیل های فصل بارش و کم آبی در دیگر فصل‌های شده است و مردم لرستان از وزارت کشور گلایه دارند چون این استان باید از بودجه های متمرکز ملی و سالانه به میزان کافی برخوردار باشد تا بتواند این میزان عقب ماندگی جبران شود.

وی اظهار داشت: گره های موجود در صنایع تعطیل لرستان در مرکز باید باز شود وجوانان تحصیلکرده و توانمند در لرستان بسیار است و آماده تحول همراه با جهش است.

وی ادامه داد: لرستان نیازمند تحول همراه با جهش است و با همراهی هیات دولت و مسوولان کشوری مقدور می شود و استاندار لرستان با حمایت های لازم را از طرف مسوولان کشوری داشته باشد و در دولت سیزدهم فزصت برای جبهه انقلاب فراهم شده است.

وی عنوان کرد: مدیریت اجرایی کلان اگر کند باشد در سطح استان ها نیز حرکت و مدیریت بصورت کند در جریان خواهد بود و امکان دستیابی به اهداف وجود ندارد.

وی افزود: سند پیشران توسعه استان فراهم شده است و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نیز برنامه های ارسال شده را در اختیار ریاست جمهوری قرار می دهد و لرستان اولین استانی است که نیازهای استان را به خوبی شناسایی و انتقال دادند و دبیرخانه ای برای پیگیری این سند نیز فعال شده است.

مراسم تودیع و معارفه استاندار لرستان با حضور وزیر کشور احمد وحیدی در حال برگزاری است و در این سفر به مقام شامخ شهدای لرستان ادای احترام شد.

انتهای پیام/