مدیرکل استاندارد لرستان از صدور ۳۹۱ تاییدیه ایمنی آسانسور در استان خبر داد.

به گارش خبر افلاک؛ مرضیه قنبریان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۴۸ مورد درخواست بازرسی در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور ثبت شده که منجر به صدور ۳۹۱ مورد تأییدیه ایمنی آسانسور شد.

وی با بیان اینکه تأییدیه‌های ایمنی آسانسور دارای اعتبار یک ساله است، اظهار کرد: مالکین و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور باید آسانسورهای در حال بهره‌برداری را تحت سرویس و نگهداری مستمر قرار دهند.

قنبریان افزود: به منظور حصول اطمینان از برقراری شرایط استاندارد، بایستی درخواست بازرسی ادواری آسانسور منصوبه، به صورت سالیانه در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور ثبت شود.

مدیرکل استاندارد لرستان  با بیان این‌که برای تأمین ایمنی لازم در آسانسور، رعایت استانداردهای مربوطه اجباری بوده و این موضوع به تمام شهرداری‌های استان اعلام شده است، گفت: صدور پایان کار برای ساختمان‌های جدید منوط به دریافت تأییدیه ایمنی آسانسور است.

وی با اشاره به استقرار سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به نشانی http://lift.isiri.gov.ir به منظور نظارت بیشتر بر فرآیند استانداردسازی آسانسور در سطح استان، افزود: دریافت تأییدیه ایمنی آسانسور تنها از طریق این سامانه قابل پیگیری است.

قنبریان تصریح کرد: استفاده کنندگان از آسانسورها می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی نصب شده در داخل کابین آسانسور که باعنوان شناسه ملی آسانسور شناخته می‌شود، به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷، از وضعیت تأییدیه آن مطلع شوند و در صورت مشاهده آسانسور بدون تأییدیه، موضوع را از طریق شماره تلفن ۳۳۲۳۸۳۹۳ داخلی ۱۴۳ به اداره‌کل استاندارد لرستان گزارش دهند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا