مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان، ساخت وسازهای غیرقانونی در روستاهای حاشیه شهرهای استان را تهدیدی جدی برای هویت و سبک زندگی سنتی در روستاها دانست.

به گزارش خبرافلاک؛ مسعود رضایی در جلسه شورای راه و شهرسازی لرستان با تاکید بر لزوم ساماندهی روستاهای در حریم شهرها، بر لزوم برخورد جدی با متخلفان ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاهای استان تاکید کرد.

وی با تاکید بر لزوم توسعه پایدار روستایی تصریح کرد: روستاهای استان نیازمند نگاه متوازن و همه جانبه بر اساس قوانین و مقررات و در چارچوب طرح صیانت از اراضی ملی، منابع طبیعی و جلوگیری از تصرف و تخریب غیرقانونی این اراضی در حاشیه شهرها است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان، ساخت وسازهای غیرقانونی در روستاهای حاشیه شهرها را تهدیدی جدی برای هویت و سبک زندگی سنتی در روستاها دانست و اظهارکرد: با اجرای طرح جهش تولید مسکن می‌توان به ساماندهی مناطق حاشیه شهرها پایان داد.

وحید کرم الهی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان نیز در این جلسه، برنامه دولت سیزدهم در ساخت سالانه یک میلیون مسکن در سال را بسیار ارزشمند و بر اساس نیاز کنونی کشور دانست و تصریح کرد: اجرای این طرح بزرگ نیازمند هم‌افزایی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی با وزارت راه و شهرسازی است.

وی ساماندهی بازار مسکن و تأمین مسکن در راستای حمایت از اقشار ضعیف و کم برخوردار جامعه را از اهداف اصلی طرح جهش تولید مسکن دانست و بر آمادگی کامل اداره کل راه و شهرسازی استان در خصوص اجرای این طرح ارزشمند در لرستان تاکید کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر