بانوی ناشر خرم آبادی گفت: نویسندگان لرستانی به ادبیات کودک و نوجوان و زنان نگاه وِیژه ای داشته باشند؛جایگاه ادبیات کودک و نوجوان هنوز درفرهنگ ما لرستانی ها شناخته شده نیست.

سهیمه اسدزاده؛بانوی موفق خرم آبادی درحوزه نشر در گفت و گو با خبرافلاک اظهار کرد: نویسندگان در حوزه های ادبیات کودک و نوجوان و نقش زنان در جنگ قلم بزنند چرا که این حوزه ها جای کار زیادی دارد و جای خالی آنها در لرستان احساس می شود. 

مدیر انتشارات هاویر افزود: کودکان و نوجوانان لرستانی نیازمند منبع داستانی برای شناخت حوزه دفاع مقدس هستند. نسل های آینده نیز باید با رشادت ها و دلاورمردی های رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی آشنا شوند و بدانند که چه قهرمان هایی  دراین استان داشته ایم.

اسد زاده عنوان کرد:زنان درپیکره اصلی جنگ نقش اساسی داشتند و شیرزنان لرستانی نه تنها درپشت خاکریزها بلکه درمیادین جنگ نیز خودشان را نشان داده اند.نیاز است نویسندگان بومی به این قشر نگاه ویژه ای داشته باشند و برایشان قلم به دست شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه ای که مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان بر حمایت از نویسندگان دارند خوشبختانه شاهد رشد این حمایت‌ها هستیم.

اسدزاده افزود: درهفته دفاع مقدس بیش از ۲۰ عنوان کتاب انتشارات هاویر رونمایی شد.این سری از کتاب ها با حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان لرستان به چاپ رسیدند.

مدیر انتشارات هاویر عنوان کرد: کتاب های دانشنامه، چیستی و چگونگی؟ (شیوه‌نامه علمی دفاع مقدس) گردآوری علی خسروی، حفظ افتخارحماسه، تخت شماره ۴، حماسه چزابه، تدوین عصمت دهقانی، و خالکوبی (مجموعه داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت) نوشته سیدمهدی موسوی از جدیدترین آثار منتشر شده نشر هاویر دراین دوره از رونمایی بود.

 اسدزاده افزود: حماسه واژه‌ها (گزیده اشعار تقی سیاهپوش با روایت روزهای انقلاب و دفاع مقدس)، به کوشش مصطفی سیاهپوش و بهمن کرم‌الهی، آنچه ما دیدیم (نوشته علی‌صفر تیموری و به کوشش مصطفی سیاهپوش)، مجموعه کتاب‌های صحیفه سرخ (وصیت‌نامه شهدای لرستان)، شامل ۳ جلد وصیت‌نامه استانی و ۸ جلد وصیت‌نامه شهرستانی تدوین و گردآوری علی خسروی، از خرم‌آباد تا حِما نویسنده قباد اصل مرز، مجموعه نمایشنامه خانه مادری و باغ آتش اثر امین ابراهیمی نیز دیگر آثاری بود که درهفته دفاع مقدس درلرستان رونمایی شد.

بانوی موفق فرهنگی لرستان اظهار کرد: این آثار از طریق کارگروه ادبیات بنیاد حفظ آثار مورد ارزیابی قرار گرفتند و در هیات ممیزی تایید و در اختیار ما برای بقیه مراحل چاپ و نشر قرار گرفتند.

وی افزود: بیشتر کتاب ها در حوزه روایت های داستانی، زندگی نامه ها و سفرنامه ها هستند.

اسدزاده عنوان کرد: توصیه ای هم که به نویسندگان عزیز دارم اول اینکه چیزی را بنویسند که از خواندنش لذت می‌برند و دوم هیچ وقت، از نوشتن دست برندارند.

وی تصریح کرد: رد شدن یک کار توسط ناشر، فقط یک سرعت‌گیر است نه یک دیوار بلند آجری. بنابراین اینگونه مسائل  نباید مانع بشود که انگیزه های نویسندگان  برای نوشتن از دست برود.

اسدزاده افزود: درانتشارات هاویر نه تنها موضوعات دفاع مقدس؛ بلکه در تمام زمینه ها نگاه به نشر یک نگاه حمایتی است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : بیرانوند